
DES wint in Gelderse hoofdklasse dammen
18-01-2012 17:01
0 reacties
LUNTEREN - Het eerste achttal van de Lunterse damclub DES heeft in de achtste speelronde een grote overwinning behaald op middenmoter DCH uit Hengelo. ,,De motivatie was super. DES miste een aantal spelers maar DCH wilde niet op een andere avond spelen. Dat hebben ze gemerkt", keek teamleider Jaap Heij terug.
DES gaat aan kop met dertien punten. Twee punten meer dan DCL uit Lent. Maar DCL moet nog aantreden tegen CTD uit Arnhem. WDSV uit Wageningen heeft een verliespunt meer dan de Lunteranen en staat op de derde plaats.
De Lunterse preses Heij zette al snel zijn club op een 2-0 voorsprong. Jaap Vos werd in no time verslagen. De Hengeloër liep in een slagzetje en dat kostte hem twee schijven en niet veel later de partij. Nadat Arjen Timmer de voorsprong uitbouwde en Sander neutel remise speelde was het nog voor de klok van tienen 5-1 in Lunters voordeel.
Timmer wist door een schitterende damzet Harry Vos klem te zetten. Sander Neutel bood in een goede stand remise aan tegen topscoorder Arnoud de Greef. Het teambelang ging voor alles. ,,Een belangrijk punt want De Greef kan er wat van. Zijn persoonlijke score was hoog met tien uit zeven partijen.
Invaller Arjan van Galen was ook goed op dreef en liet in een mooie partij Ben Okken met een fraaie winstvariant in het zand bijten. Invaller Wijnand Voskuil met een correcte remise en Arno Bos die geen onverantwoorde risico's meer nam brachten de stand op 8-2. De matchpunten waren binnen en nu was belangrijk hoeveel bordpunten DES zou kunnen scoren.
Dat kan in de eindfase van doorslaggevende betekenis worden. Dik van Roekel tekende voor het tiende punt door via een leuk damzetje remise te behalen tegen Rodier Evers. De laatste overwinning was voor invaller Henk Jongbloed. Die niet altijd het geluk heeft wat een goede dammer verdiend. Maar in het moeilijke eindspel tegen Jan Bosch wist de Lunteraan knap zijn goede stelling te verzilveren. Op 30 januari staat de streekderby tegen het Edese De Kroonschijf op het programma.
DES - DCH 12 - 4
1. Arjen Timmer - Harry Vos 2 - 0
2. Arjan van Galen - Ben Okken 2 - 0
3. Sander Neutel - Arnoud van de Greef 1 - 1
4. Wijnand Voskuil - Eddy Hoebink 1 - 1
5. Jaap Heij - Jaap Vos 2 - 0
6. Arno Bos - Rob Hesselink 1 - 1
7. Henk Jongbloed - Jan Bosch 2 - 0
8. Dik van Roekel - Rodier Evers 1 - 1
Jubileum ds. J. Goudriaan
27-05Reflectorfestival bij evangelischen 27-05Vogelzang excursie Bennekomse bos 27-05Wereldband met instrumentenarsenaal 27-05Kinderkleding & speelgoedbeurs 26-05Moorfielders blijven winnen 26-05Lunterse Melanie Voskuil wint zilver ... 26-05@FinalewekenEde:Fortissimo buigt ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 26-05@FinalewekenEde: Scorebord
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 20-05@FinalewekenEde: (update filmpje) ...1 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 24-05Wolkbreuk veroorzaakt wateroverlast 20-05@FinalewekenEde: Scorebord 22-05Ede-Centrum ontvangt vierde ster ...Meeste reacties
24-05Eerste voetgangersparkeerplaats van ...13 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 26-05Toch vergunning laatste zaterdag ...6 23-05Clint van der Wal naar VVA'715 22-05Muziekonderwijs Ede op de schop5 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 24-05Clint van der Wal nog niet rond met ...3 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 22-05Archeologische opgraving in centrum ...2 24-05Afsluiting Stationsweg De Klomp1









