Ede wil kwaliteitskaart voor bodem

14-02-2012 14:35
0 reacties

EDE - De gemeente Ede wil op lokaal niveau betere wetten en regels maken voor het ontgraven en gebruiken van grond. Hiervoor wil het college van burgemeester en wethouders, samen met andere omliggende gemeenten, een bodemkwaliteitskaart opstellen.

,,Met de kaart wil het college werken aan duurzaam bodembeheer, dat bovendien verantwoord en praktisch is uit te voeren. Bijzonder is verder dat er bij het beheer onderscheid wordt gemaakt tussen verschillende gebieden. Zo mag in het voorstel in de grond van een bedrijventerrein meer ‘bodemvreemd’ materiaal aanwezig zijn, dan in grond van het buitengebied. Hiermee is Ede strenger dan het landelijk beleid, waarbij altijd twintig procent bodemvreemd materiaal is toegestaan", aldus de gemeente in een persbericht.

Het college wil het plan uitvoeren met de gemeente Barneveld, Nijkerk, Scherpenzeel en Wageningen. ,,Dit is goedkoper dan wanneer elke gemeente afzonderlijk een kaart zou opstellen." De gemeenteraad beslist binnenkort over het voorstel.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.