Edward Gal vierde in Grand Prix Jumping Amsterdam
21-01-2012 13:20
0 reacties
HARSKAMP - Adelinde Cornelissen (Nijkerk) en Jerich Parzival reden in de Amsterdamse RAI vandaag een zeer goede Grand Prix. De jury beloonde de combinatie voor een nagenoeg foutloze proef met een score van 80.936%. "Het is net alsof het steeds vanzelfsprekender wordt", reageerde Cornelissen. Stephen Clarke, voorzitter van de jury, viel haar bij: "Als het er zo gemakkelijk uitziet dat is het ook meteen heel erg goed". Harskamper Edward Gal werd vierde, plaatsgenoot Hans Peter Minderhoud elfde. Lunteraan Diederik van Silfhout bezette de twaalfde positie..
Op een ruime halslengte achterstand eindigde de Duitse amazone Helen Langehanenberg met Damon Hill als tweede, die haar landgenote Isabell Wert met El Santo achter zich liet. Edward Gal (Harskamp) eindigde met een in de wedstrijdring zeer relaxed ogende Sisther de Jeu als vierde.
Cornelissen begon ijzersterk en de piaffes werden, dankzij een krachtig ondergebracht achterbeen, zeer sterk gereden. Ook in de aanleuning bleef Parzival een heel mooi opwaarts beeld behouden. De changementen werden zeer ruim en recht gesprongen. Alleen in de allerlaatste lijn nam Parzival zelf even het initiatief. Dat kostte een paar tienden van procenten, maar bracht de zege geen moment in gevaar.
Voor Helen Langehanenberg was het met Damon Hill de eerste wedstrijd na het EK. De hengst heeft aan kracht in de passage gewonnen en toonde gedurende de gehele proef een uitermate fraai elastisch beeld.
De jury was iets verdeeld over de proef van Werth, die met een cap reed. In piaffe en passage oogde het geheel iets schommelend.
Edward Gal reed met Sisther de Jeu mogelijk de meest ontspannen proef uit de carrière van deze merrie. Zo stond de Sisther tot tweemaal toe zelfs stil bij het groeten. Zij toonden een hele mooie eerste passage en ook de stap werd schrijdend uitgevoerd. Al met al wat het een zeer sterk optreden, met ook goed uitgevoerde changementen.
Patrick van der Meer (Naaldwijk) reed met Uzzo een zeer sterke proef en de combinatie toont nog steeds progressie. Vooral in draf toont Uzzo een schitterend voorbeen. Een negende plaats was hun beloning.
Tango was niet helemaal bij de les, had even een kleine hakkel in de changementen om de pas, en eindigde met Hans Peter Minderhoud (Harskamp) op de tiende plaats, maar mag morgen wel van start gaan in de Kür.
Rabo Talententeamlid Diederik van Silfhout (Lunteren), aan de start dankzij een wildcard van Rabobank, stuurde Luxvorm's Popeye vooral in het begin van de proef zeer sterk rond, maar wist dit optreden gedurende de proef net niet vast te houden. De twee pirouettes waren echter wel weer uiterst fraai.
Ook Jenny Schreven (Weert) wist zich met de inmiddels 20-jarige Krawall als vijftiende te plaatsen voor de Kür. Zij plaatste zich dankzij een uiterst sympathiek gereden Grand Prix waarin geen fout werd gemaakt.
1) Adelinde Cornelissen (Nijkerk) - Jerich Parzival (Jazz x Ulft) - 80.936%
2) Helen Langehanenberg (Dui) - Damon Hill NRW (Donnerhall x Rubinstein I) - 75.213%
3) Isabell Werth (Dui) - El Santo NRW (Ehrentusch x Rhythmus) - 73.872%
4) Edward Gal (Harskamp) - Sisther de Jeu (Gribaldi x Amor) - 73.617%
9) Patrick van der Meer (Naaldwijk) - Uzzo (Lancet x Indoctro) - 71.298%
11) Hans Peter Minderhoud (Harskamp) - Tango (Jazz x Contango) - 71.170%
12) Diederik van Silfhout (Lunteren) - Luxform's Popeye (Havel x Dillenburg) - 69.723%
15) Jenny Schreven (Weert) - Krawall (Focus x Roemer) - 68.681%
18) Marlies van Baalen (Brakel) - BMC Miciano (Medici x Dialekt) - 66.340%
20) Lotje Schoots (Abcoude) - Equitop Torricelli LS (Florestan I x Pion) 64.915%
Bron: KNHS
Jubileum ds. J. Goudriaan
27-05Reflectorfestival bij evangelischen 27-05Vogelzang excursie Bennekomse bos 27-05Wereldband met instrumentenarsenaal 27-05Kinderkleding & speelgoedbeurs 26-05Moorfielders blijven winnen 26-05Lunterse Melanie Voskuil wint zilver ... 26-05@FinalewekenEde:Fortissimo buigt ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 26-05@FinalewekenEde: Scorebord
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 20-05@FinalewekenEde: (update filmpje) ...1 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 24-05Wolkbreuk veroorzaakt wateroverlast 20-05@FinalewekenEde: Scorebord 22-05Ede-Centrum ontvangt vierde ster ...Meeste reacties
24-05Eerste voetgangersparkeerplaats van ...13 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 26-05Toch vergunning laatste zaterdag ...6 23-05Clint van der Wal naar VVA'715 22-05Muziekonderwijs Ede op de schop5 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 24-05Clint van der Wal nog niet rond met ...3 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 22-05Archeologische opgraving in centrum ...2 24-05Afsluiting Stationsweg De Klomp1







