Makelaars ontwikkelen 'koopveilig' regeling

27-12-2011 09:43
1 reacties

EDE / LUNTEREN - AM Vastgoed ontwikkelaar, de makelaars Bolthof van den Top uit Ede en Stroomberg uit Lunteren hebben een 'koopveilig' regeling ontwikkeld ,,die simpel en duidelijk is en waar er geen risico bij de koper ligt.''

Harry Stroomberg vindt dat de regeling opvalt doordat deze eenvoudig, duidelijk en zelfs voordelig voor de koper is, omdat deze geen makelaarskosten heeft. Jochem van den Top vult aan dat deze regeling vooral bedoeld is voor mensen die graag nieuwbouw willen kopen maar dat niet aandurven omdat ze het risico van ,,het eigen huis niet kwijtraken'' te groot vinden.

Eenvoudig, duidelijk en zonder risico zijn de kernpunten van deze regeling volgens Stroomberg en van den Top. Hoe werkt het? ,,De marktwaarde van de eigen woning wordt bepaald. Als eigenaar en makelaar het eens zijn over de waarde zal dit ook de prijs zijn die de koper ontvangt, indien ook AM hiermee instemt. Er wordt een termijn van zes maanden afgesproken waarbinnen door makelaar en AM geprobeerd wordt de eigen woning te verkopen. Hierbij zijn er geen kosten voor de koper van de nieuwbouwwoning.''

Alvorens te starten met verkoop wordt ook het financiële traject in kaart gebracht zodat duidelijk is dat het doel haalbaar is. Indien binnen een halfjaar, dit is ook de looptijd van een mogelijke hypotheek offerte, de eigen woning niet verkocht is kan de koper ontbinden zonder kosten aan makelaar en AM.

Deze regeling is vooral duidelijker en simpeler dan de soms aangeboden regelingen waarin een percentage van de taxatiewaarde als bodemprijs geldt. Vanwege de door Bolthof van de Top en Stroomberg bepaalde marktwaarde is ook de prijs die koper ontvangt of meer.

Kern van de regeling 'koopveilig' is: bekende prijs, zesmaandentermijn en geen makelaarskosten. Beide makelaars zijn enthousiast over de opstelling van AM waardoor de potentiële koper volgens hen iets geboden kan worden waaraan altijd behoefte is: ,,duidelijkheid en weten hoe je uitkomt.'' Natuurlijk wordt bij het bepalen van de marktwaarde van de eigen woning rekening gehouden met de situatie op de woningmarkt, ,,maar dat moet iedereen momenteel doen.'' Harry en Jochem: ,,Kopers zullen aangenaam verrast zijn door de mogelijkheden van deze regeling.''

Reacties

Anna Haster op 27-12-2011 10:13

 Die Jochem van de Top is een echte topverkoper. Heeft voor ons al twee een huis verkocht. Deze jongen / man werkt keihard en doet wat hij zeg.
Dank je wel Jochem.
Anna Haster 

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.