
Top drie De Cirkel stevig in het zadel
01-02-2012 11:29
1 reacties
EDE - Nadat de stukken in de doosjes waren verdwenen, bleek de ranglijst bij De Cirkel weinig veranderd. Wel, neemt de top drie bestaande uit de ongenaakbare Jan Pijkeren, Martijn Bakker en Tom Pronk wat meer afstand. Het gat naar Rob Heynis (4e), die vier plaatsen steeg, is een vol wedstrijdpunt. Wouter Havinga verdrong de voor de beker spelende Benjamin tenHolte uit de kopgroep.
Lang
Carel de Vries en Tom Pronk, vochten een lang, slopend en boeiend prestige duel uit. De Vries, niet aan zijn beste seizoen bezig, offerde in de opening een pion, maar de gewenste compensatie leek uit te blijven. Die kwam wel na een kwaliteitsoffer, dat Pronk onder zware druk zette. In wederzijdse tijdnood offerde Ponk de kwaliteit terug, en dat leverde een winnende eindstelling op. Hoewel De Vries tegenspartelde was Tom Pronk er als de kippen bij dit 'koeltjes' te verzilveren.
Waar koploper Jan Pijkeren, zijn vriend en schaakcollega Thomas Slijper, in het stof deed bijten, moest Martijn Bakker hard werken. ,,Harold Boom is mijn 'angstgegner' met drie verliespartijen op rij. Ik ging er eens goed voorzitten en dat heeft me geen windeieren gelegd", glunderde Bakker. Boom werd in de verdediging gedrukt, maar verdedigde secuur. Het leek voor de nummer twee op de ranglijst een wel haast onmogelijk opgave een aanknopingspunt te vinden. ,,Maar opeens zag ik het licht en een pionoffer blies zijn centrumverdediging op", vervolgde Martijn. Harold Boom, in tijdnood moest zich verweren tegen matdreigingen en gaf pardoes een toren cadeau. Dat was teveel van het goede en hij streek de vlag.
Anders was het in het duel Hans van de Weteringh- Albert Bootsman. Een partij met wisselende kansen, waarin Van de Weteringh goed uit de opening kwam. Maar Bootsman verweerde zich goed en op het moment dat de zware stukken waren opgeborgen, koos hij voor een agressieve aanpak. Hans van de Weteringh verzonk in diep gepeins en zag na een combinatie kans zijn paard te ruilen met als resultaat een vrije e-pion. Nu zat Albert Bootsman diep gebogen over het bord, maar miste de beste verdediging. Een fraai tijdelijk pionoffer, leverde Van de Weteringh een pluspion op, en Bootsman die in een verloren eindspel ook zijn loper cadeau gaf, moest gedesillusioneerd de vlag strijken.
Rob Heynis versloeg Jef van Swieten en klom naar plek vier. Wellicht is Wouter Havinga daar ook op weg naar toe. In een gelijkwaardige stelling, waarbij Ben Zee een pluspion had, profiteerde Wouter alert van een onnauwkeurige zet van Zee. Havinga verkreeg een open g-lijn, voerde de druk op en sleepte de onverwachte winst binnen.
Hekkensluiter
Johan Ziegler deed onderin goede zaken. In een leuk duel versloeg hij hekkensluiter Gijsbert Nagel, die zijn winst op Bert Bakkenes van afgelopen week, geen vervolg kon geven. Bakkenes herstelde zich en speelde zijn partij tegen Willem van Esch rustig en gedecideerd naar winst.
Dat deed ook Be Eshuis, die tegen Ben Verduyn al snel een stuk won. De partij kabbelde voort waarin Verduyn slechts kon tegenspartelen. ,,Ik bied remise aan",glimlachte hij, er aan toevoegende: 'dat doe ik maar een keer, want daarna ben ik altijd op mijn best'. Be Eshuis, loopt al een paar schaakjaren mee, was niet onder de indruk en won.
Dominic van Dijk probeerde in de opening een grapje uit, waar Jan Hartsuiker niet intrapte. Het gevolg was een snelle remise.
Die kwam ook op het bord bij de 'stille' schakers Herman van den Akker en Egbert Aalbers. Randje top tien spelen zij wekelijks een schaakpartij op hoog niveau. In het onderlinge duel ontstond een scherpe stelling waarin Van den Akker een centrumpion offerde om de koningsaanval in te zetten. ,,In de berekening had ik een venijnige paardvork over het hoofd gezien en verloor ene tempo om het gevaar te elimineren", analyseerde Herman achteraf. Aalbers kon de aanval vrij eenvoudig pareren en het toreneindspel werd remise.
Daar zou Eip Janssen tegen Johan de Lange (1700) ook blij mee zijn geweest. De TATA ganger De Lange, die negen dagen goed speelde in Wijk aan Zee, kende geen schaakmoeheid. In een lang gelijk opgaande partij was hij er als de kippen bij op het moment dat Janssen in plaats van met de a-pion de c-pion gebruikt om te slaan. De open toren c-lijn en een venijnig paarzetje levert de kwaliteit op. En dat was aan de voormalige Amsterdammer wel besteed.
Bas Faasse liet zich in een paard/pionnen eindspel het kaas niet van het brood eten door Jan Blokpoel. Hoewel laatst genoemde het lang probeerde, wist Faasse het hoofd koel te houden. Dat deed ook Cees Hoek, die in een snelle partij jeugdspeler Milko van Golberdinge versloeg. ,,Milko koos deze keer niet de beste voortzettingen. Daar was ik wel blij mee, want het jeugdspeeltempo wil mij nog wel eens opbreken", aldus de nestor.
Beker
Benjamin tenHolte bereikte de laatste acht, hij versloeg twee keer de top tien speler Anne Postma. TenHolte, komt in de kwartfinale uit tegen Hans van de Weteringh. Deze partij, evenals Bootsman tegen Havinga, staat voor dinsdag 14 februari op het programma. Dan is al bekend welke twee andere spelers in de halve finale staan. Komende dinsdag (7/2) spelen Jan Pijkeren - Jan Hartsuiker en Tom Pronk - Harold Boom al twee of meer duels.
Overige uitslagen:
Fedde Kingma - Martien Rood; Louis van der Vos - Remy Mouthaan; Ugo Di Pietro - Robert Degenhart; Mark Huizinga - Paul Numan allen 1-0. Sebo Nienhuis - Peter van der Wijngaart; Lucas de Vries - Jelle Bottema; Ton van den Berk - Alfred Gaasbeek allen 0-1. Remise werd Cisko -Toom Smit.
De top tien:
1. (1). Jan Pijkeren 1286,67
2. (2). Martijn Bakker 996,50
3. (3). Tom Pronk 983,50
4. (8). Rob Heynis 899,50
5. (4). Carel de Vries 867,67
6. (6). Thomas Slijper 841,17
7. (5). Jef van Swieten 828,50
8. (7). Harold Boom 814,50
9. (10). Wouter Havinga 800,67
10. (9).Anne Postma 799,67
Tussenhaakjes positie vorige week.
Contact
De Cirkel schaakt elke dinsdagavond vanaf 20.00 uur in de Openhof, Hoflaan 2 in Ede. Nieuwe leden kunnen op elk gewenst moment worden ingepast binnen de interne competitie. Inlichtingen bij wedstrijdleider Eip Janssen, telefoon ( 0318 ) 612138 of dinsdags in de speelzaal. De jeugdafdeling start reeds om 18.45 uur en inlichtingen kunnen worden verkregen bij Ben Verduyn, telefoon (0318) 617912 of dinsdags in de speelzaal.
Foto 1: Prestige duel Pronk -De Vries prooi voor eerst genoemde
Foto 2: Fedde Kingma (rechts) verslaat routinier Rood in eindspel
Cirkelsupporter op 01-02-2012 18:41
De premie die gezet is op een overwinning op Jan Pijkeren heeft nog geen resultaat gehad, dit keer was Thomas het slachtoffer.
Moet de premie verhoogd worden?
Spontane sponsors zijn natuiurlijk van harte welkom!
Jubileum ds. J. Goudriaan
27-05Reflectorfestival bij evangelischen 27-05Vogelzang excursie Bennekomse bos 27-05Wereldband met instrumentenarsenaal 27-05Kinderkleding & speelgoedbeurs 26-05Moorfielders blijven winnen 26-05Lunterse Melanie Voskuil wint zilver ... 26-05@FinalewekenEde:Fortissimo buigt ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 26-05@FinalewekenEde: Scorebord
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 20-05@FinalewekenEde: (update filmpje) ...1 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 24-05Wolkbreuk veroorzaakt wateroverlast 20-05@FinalewekenEde: Scorebord 22-05Ede-Centrum ontvangt vierde ster ...Meeste reacties
24-05Eerste voetgangersparkeerplaats van ...13 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 26-05Toch vergunning laatste zaterdag ...6 23-05Clint van der Wal naar VVA'715 22-05Muziekonderwijs Ede op de schop5 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 24-05Clint van der Wal nog niet rond met ...3 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 22-05Archeologische opgraving in centrum ...2 24-05Afsluiting Stationsweg De Klomp1






Misbruik



