
Martin van den Brink woensdag eerste Ginaf
11-01-2012 22:40
0 reacties
HARSKAMP - Martin van den Brink zette woensdag zijn truck als elfde over de finish. Hij was daarmee de eerste Ginaf in het klassement. Problemen met de versnellingsbak kostte het team een klein uurtje, maar zorgde opnieuw voor unieke ervaringen.
Een vermoeide Martin van den Brink sprak opnieuw over de slopende race. ,,Een pittige etappe met erg veel keien. Na uren rijden kregen we dan ook nog twintig kilometer aan duinen." Opnieuw hadden de Harskampers te maken met technische problemen in deze tiende etappe. ,,De versnellingsbak draaide stuk, waardoor ik niet meer kon schakelen. We moesten dan de motor stoppen, schakelen, en daarna weer starten." Problemen met de versnellingsbak zijn voor veel coureurs reden om te wachten op de assistentie, maar niet voor Van den Brink. ,,We konden doorrijden door de slippende koppeling heel rustig op laten komen."
Het probleem met de versnellingsbak resulteerde in een geheel nieuwe uitdaging. De duinen met tienduizend kilo staal beklimmen zónder te kunnen schakelen. Tweemaal kwamen de mannen vast te zitten in het zand. Hierdoor moesten ook monteur Erwin Lagerweij en monteur Peter Willemsen uitstappen om het grove gevaarte uit te graven. ,,We hebben voor het eerst in vier jaar de schep uit de truck moeten pakken", aldus Martin van den Brink. Het kostte de equipe uiteindelijk een klein uur op de klok. Toen de truckers hoorden dat de elfde positie was behaald, bleek men dik tevreden. Inmiddels staat de Harskampse formatie op een dertiende plek in het algemeen klassement.
De eerdere problemen met de truck zijn inmiddels geheel verholpen. In de nacht na de negende etappe zijn alle monteurs nog uren bezig geweest om de laatste aanpassingen en verbeteringen te verrichten aan het bandenaflaat-systeem. Daarna werden alle Reiger-schokdempers compleet vervangen om de grote stenenpartij van vandaag de baas te blijven. In de komende nacht zullen de monteurs wederom weinig slapen. ,,We gaan de complete versnellingsbak vervangen, zodat we morgen weer goed aan de start kunnen staan.''
Morgen (donderdag) zullen de overgebleven deelnemers al vroeg de grens tussen Chili en Peru oversteken. In een lange etappe van 432 kilometer die verdeeld is in twee delen zullen de motorrijders van de truckers en auto's worden gescheiden. Martin van den Brink zal samen met snelle assistent Martien Hol een flink aantal rivieren doorkruisen, wat voor spetterende beelden zal zorgen. Daarnaast zal de grens met Peru ook een andere tijdzone inluiden: vanaf heden is het tijdverschil met de Dakar geen vier, maar zes uur. Naar verwachting zullen de teams in de resterende dagen eerder finishen op de Nederlandse klok.
Climax organiseert Stedenwedstrijd voor Pupillen
27-05Jubileum ds. J. Goudriaan 27-05Wereldband met instrumentenarsenaal 27-05Vogelzang excursie Bennekomse bos 27-05Kinderkleding & speelgoedbeurs 27-05Reflectorfestival bij evangelischen 26-05Moorfielders blijven winnen 26-05Lunterse Melanie Voskuil wint zilver ... 26-05@FinalewekenEde:Fortissimo buigt ... 26-05@FinalewekenEde: Scorebord
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 20-05@FinalewekenEde: (update filmpje) ...1 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 24-05Wolkbreuk veroorzaakt wateroverlast 20-05@FinalewekenEde: Scorebord 22-05Ede-Centrum ontvangt vierde ster ...Meeste reacties
24-05Eerste voetgangersparkeerplaats van ...13 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 26-05Toch vergunning laatste zaterdag ...6 23-05Clint van der Wal naar VVA'715 22-05Muziekonderwijs Ede op de schop5 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 24-05Clint van der Wal nog niet rond met ...3 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 22-05Archeologische opgraving in centrum ...2 24-05Afsluiting Stationsweg De Klomp1










