Foto: Dick Martens/BDU

CHRC faalt opzichtig tegen de Paasberg

20-11-2011 17:32
9 reacties

HEELSUM - In een schimmenspel op het Wilhelmina Sportpark in Heelsum heeft CHRC zijn meerdere moeten erkennen tegen het bezoekende de Paasberg. Op de ruime 0-5 zege was dan ook niets af te dingen. ,,Het was misschien maar goed ook, dat het zo mistig was", aldus CHRC-trainer Fred Mullenders na afloop. ,,Het was vandaag niet best en hoewel ik niet denk, dat spelers bewust met de verkeerde instelling het veld in gaan, voel ik mij vandaag toch wel in de steek gelaten."

door Dick Martens

Mullenders doelde met name op de eerste helft, waarin zijn ploeg door de bezoekers volledig werd overlopen. Het was eigenlijk vanaf het begin één grote belegering van het door Luuk Mullenders verdedigde CHRC-doel. Toch wenst vader Mullenders zijn achterhoede niet als de achilleshiel van het falende team aan te wijzen. ,,Het verdedigen begint voorin. Wij hebben daar vooraf duidelijke afspraken over gemaakt. Die werden eigenlijk vanaf minuut één al niet nagekomen, waardoor de Paasberg frank en vrij kon combineren en werden wij aan alle kanten opverlopen."


Mistdeken en een oranje bal
Doelpunten konden dan ook niet uitblijven en die vielen er dan ook te noteren. Te zien waren ze niet voor iedereen, want bij vlagen werd de mistdeken over het Heelsumse sportpark dichter en dichter. De toeschouwers die post hadden gevat in de buurt van het CHRC doel zagen de oranje bal in de 13e minuut ineens achter doelman Mullenders liggen. Na een goed lopende combinatie was het Erdal Senijer, die het uiteindelijke vonnis voltrok (0-1).

De schiettent leek geopend, maar de Paasberg was nog (even) coulant met de thuisclub. Maar rond de dertigste minuut was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Eerst was het Melvin Versteegen die de 0-2 liet aantekenen en niet veel later mocht Erdal Senijer zijn doelpuntenproductie verdubbelen (0-3). Bij beide treffers faalde het oranje blauwe keurkorps weer eens collectief. Al dachten de spelers onderling daar wat anders over. Die verweten elkaar veel en van alles, maar vergaten daarbij in de spreekwoordelijke spiegel te kijken.


Wanvertoning
Hoewel er na rust door de gastheren wel wat beter werd gevoetbald, 'kantelde' de wedstrijd niet echt. Daarvoor was de achterstand al te groot en de doortastendheid van de elf van Mullenders te gering. ,,We stonden achterin wel wat beter, maar we waren zeker niet bij machte om op het middenveld en voorin meer gevaar te gaan stichten." De geplaagde trainer wilde niemand persoonlijk verantwoordelijk stellen voor de grote nederlaag, maar vond dat zijn ploeg een collectieve wanvertoning had laten zien.

,,Als je op een dergelijke manier voetbalt, win je geen wedstrijd", En tegen een tegenstander als de Paasberg, een ploeg die voor de titel gaat, moet in ieder geval de instelling en de wil om te winnen er zijn. Die was er, met uitzondering van een korte fase na rust, ook in het tweede bedrijf niet. De tegenstander ging zelfs bij vlagen over tot gallery play en hooghartigheid. CHRC stelde daar hoegenaamd niets tegenover. Door nonchalance en een aantal goede reddingen bleef het bij twee treffers (doelpuntenmakers: Nick Onstein en Romario van Beek).

,,Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten", aldus Mullenders tot slot. ,,Dinsdag zullen we de wedstrijd nog eens nabespreken. ,,Hoewel de Paasberg een duidelijk maatje te groot was, moet ook in dergelijke wedstrijden strijd worden geleverd. Je best kan, nee moet je altijd doen. Daarin hebben we vandaag nadrukkelijk gefaald."


Reacties

John de Boer op 20-11-2011 20:20

Inderdaad, hoogtijd voor een fusie op het Wilhelmina Sportpark. Nederlagen voor RVW, CHRC en Redichem. Nu wordt het toch echt serieus onderhandelen dames en heren.En niet alleen vanwege al die nederlagen dit weekend!

Ton Roelofs op 20-11-2011 22:15

je hebt gelijk John de Boer misschien wel voor de gehele Gemeente Renkum je kan de sportparken in Heelsum Wolfheze Oosterbeek en Doorwerth goed benutten

@John de Boer op 21-11-2011 09:03

Goedemorgen John,Wodanseck ook maar meenemen in de fusie dan? Of toch Oosterbeek? Nemen wij in Renkum Duno er wel bij! Is dat een eerlijke verdeling?

@John de Boer op 21-11-2011 12:49

Helemaal mee eens John, en bij de gemeente wil men daar gelukkig ook steeds maar naar toe sturen. We hebben vier sportparken in de gemeente waar gevoetbald wordt. Dat zijn er gewoon twee teveel. Nu weet ik niet exact hoe de financiering bij Duno is geregeld (als de Branding het betaald is het natuurlijk geen gemeentelijke kwestie) maar in Wolfheze betalen de belastingbetalers een sportpark zodat mensen uit Arnhem, Oosterbeek en elders daar kunnen gaan sporten. Dat is natuurlijk geldverspilling.
Twee sportparken, twee verenigingen, beide met een zaterdag en een zondagtak. Op termijn zal wel duidelijk worden waar het zwaartepunt voor de prestatie komt te liggen. Niet bijvoorbaat al beslissen voor een zaterdag of een zondag. Dat werkt niet. Twee kantines met voldoende inkomsten. Twee verenigingen met voldoende vrijwilligers. En, dat durf ik wel te stellen, een gemeente die best bereid is om kunstgras (deels) te financieren.

Jan Vergeer op 21-11-2011 14:23

Wat een gedoe toch steeds over ""de belastingbetaler". Als inwoner van Oosterbeek heb ik er geen enkel probleem mee dat mede van mijn belastingcenten een klein Sportpark in Wolfheze wordt onderhouden. Dat noemden we vroeger solidariteit. Een ander verhaal is natuurlijk de opmerking over fusie van vioetbalclubs in Oosterbeek en Renkum. Gewoon doen lijkt mij. Zal het nivo ook een impuls kunnen geven.

Edward op 21-11-2011 18:23

Ik denk als je weet wat het onderhoud van een sportpark kost dat je anders zal denken. Het is natuurlijk vreemd dat er een sportpark in Wolfheze is voor zo weinig leden. Met de verhuur van hun kantine draaien ze ook nog de lokale horeca de nek om. Bij iedere sport vinden wij het normaal dat je dat eventueel in naastgelegen dorp gaat beoefenen. Alleen als het over voetbal gaat kan dat ineens  niet. Lijkt mij raar
 
 

@Jan Vergeer op 21-11-2011 20:35

 En waarom zou die door u genoemde solidariteit dan niet bij ALLE clubs moeten bestaan. Is er een goede reden waarom OVC/Ostrabeke wel moeten samen gaan, waarom RVW/CHRC/Redichem wel moeten samen gaan en waarom Wodanseck en Duno dan zelfstandig mogen blijven met alle kosten voor de gemeenschap van dien. Alle leden van alle zeven renkumse voetbalclubs kunnen bij twee sportparken uitstekend op bereisbare afstand terecht voor hun hobby. De gemeenschap bespaart behoorlijk wat kosten uit bij twee verenigingen. Er lijkt me geen enkele reden om een op sentiment gebaseerde kleine club met nauwelijks leden uit  het eigen dorp in stand te houden omdat het rationeel denkvermogen daar niet aanwezig is. Het wordt wat anders als men bij een dergelijke kleine vereniging dan ook zelf de broek gaat ophouden. Zoals een voorganger al zei. Duno kan dat misschien (door de Branding). Die andere kleine club moet dat dan ook maar doen. Maar er ligt geen taak of verantwoording voor de gemeente om een sportpark in stand te houden voor mensen die om sentimentele redenen er voor kiezen om op vijf (of meer) kilometer van huis te gaan voetballen terwijl ze bij wijze van spreken in de achtertuin van het Wilhelmina of de Bilderberg wonen.  

Peter op 22-11-2011 22:54

beste lezers, CHRC zal nooit een fusie aangaan, zeker nu hun nieuwe voorzitter van plan is de komende jaren een succesvolle ploeg op de been te brengen en ook veel jeugd naar zijn club zal trekken. Dus RVW zal altijd RVW blijven en CHRC zal de komende jaren alleen maar groter worden en zich plaatsen tussen de grote clubs uit de regio. En dit is geen droom maar wordt zeker waar gemaakt
 

Roy op 23-11-2011 05:38

Leuk natuurlijk die plannen van die nieuwe voorzitter. Alleen de realiteit is natuurlijk anders. De voetballemde jeugd uit Renkum en Heelsum voetballen nu allemaal bij Redichem en RVW en kinderen gaan nu eenmaal bij hun vriendjes voetballen. De tendens in het hedendaagse voetbal is dat de A-jeugd liever niet op zondag wil voetballen. Zij willen namelijk zaterdagavond (nacht)kunnen stappen, De zondag verenigingen lopen allemaal tegen dit probleem aan. Er is vrijwel geen A speler die in het eerste of tweede elftal mee wil doen. Deze tendens is ook door de KNVB onderschreven. We kennen allemaal de uitdrukking "Samen staan we sterk". Zal dit niet voor het voetbal gelden? Waarom dan niet eens praten met één of meerdere vereniging. Dit kan volgens mij geen kwaad. Waarom kunnen sentimenten in Oosterbeek wel aan de kant worden gezet en hier in Renkum niet?

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.