
Geen kiosk in Oosterbeek
20-01-2012 10:52
3 reacties
OOSTERBEEK - Er komt geen kiosk op het plein tussen de Etos en Sanidrome ter hoogte van de prins Hendrikstraat in Oosterbeek. Een aanvraag van ondernemer Caydarus Aden is na lang wikken en wegen door het college van B&W deze week afgewezen. ,,Het is een sympathiek plan, maar wij vinden de kiosk niet passen bij de huidige beeldkwaliteit van Oosterbeek'', legt wethouder Rita Weeda uit.
door Feike Klomp
Al in het voorjaar van het vorig jaar diende Aden zijn verzoek in. In eerste instantie stond het college niet afwijzend tegenover zijn kioskplannen. Sterker, hij verzamelde zo'n dertig handtekeningen van andere winkeliers in het Oosterbeekse die zijn plannen wel zagen zitten. Op de besluitenlijst van het B&W eind augustus stond er nog letterlijk 'In principe instemmen met de komst van een kiosk langs de Utrechtseweg in Oosterbeek. Aangehouden'.
Omslag
Vanwaar dan deze omslag? ,,We hebben er ons nog eens goed over gebogen en gewikt en gewogen. Verder hebben we met de heer Aden uitgebreid gesproken. We vonden zijn ondernemingsplan niet overtuigend genoeg. Bovendien hikten we aan tegen de locatie. Het past daar niet'', legt Rita Weeda desgevraagd uit.
Naast de twijfels van het college kwam er ook een bezwaar bij de gemeente binnen van een ondernemer uit Oosterbeek. Het recente collegebesluit laat niets aan duidelijkheid over: 'Het initiatief is in strijd met het bestemmingsplan 'Oosterbeek-centrum; de plek is bestemd als 'verkeersdoeleinden'. Maar het college heeft nog meer argumenten gevonden om de kiosk op deze plek te weren. Zo is er leegstand van winkels in het centrumgebied van Oosterbeek. Het vrijgeven van openbaar gebied is niet in lijn met gemeentelijke streven om de leegstand op te lossen. Een ander twijfelpunt van de gemeente: hoe gaat de kiosk eruitzien? ,,En er is geen marktonderzoek gehouden, of de kiosk wel toekomst heeft'', legt Weeda verder namens het college uit.
Toch heeft de gemeente de deur voor Aden niet dichtgegooid. ,,Zeker niet. Wij hebben onze hand uitgestoken en willen graag samen met de heer Aden op zoek naar een alternatieve plek in de gemeente'', benadrukt Rita Weeda.
Ontgoocheld
Caydarus Aden zelf is ontgoocheld. ,,Ik heb er geen woorden voor. Dit is wanbestuur. Er is een jaar over gedaan om uiteindelijk nee te zeggen. Kleine ondernemers delven het onderspit. Het belang van grote 'jongens' als Engelsing (bezwaarmaker) hier in Oosterbeek wegen blijkbaar zwaarder'', vertelt Aden teleurgesteld. ,,Sowieso is het vreemd. Eerst ging het college akkoord, en nu plotseling niet meer.'' Op de vraag of hij de uitgestoken hand van wethouder Rita Weeda aanneemt zegt hij: ,,Ik wil best nog in gesprek om te kijken naar een alternatieve locatie. Maar er is nog een hoop uit te leggen.''
De fractie van de D66 is ook ronduit teleurgesteld. De oppositiepartij baalt van het langzame handelen van het college. Jasper Verstand hierover: ,,Wij zijn teleurgesteld. Een (lokale) overheid moet er juist zijn voor jonge en ambitieuze ondernemers. We zijn een jaar verder en wat is het resultaat? Een afwijzing kan, maar biedt dan gelijk alternatieven aan. Wij zullen daarom deze zaak zeer kritisch blijven volgen. Wij zien vaker dat het college weinig proactief optreedt als het gaat om ondernemersdiscussies.''
Peter <3 op 20-01-2012 14:44
Misschien moet er dan nog maar eens een stofkam door de gemeente heen om wel te komen tot een vitale en en slagvaardige overheid die we allemaal zo wensen. Een wethouder minder en wat extra ambtenaren eruit om te beginnen? Nee zeggen en verder geen alternatieve hebben kan gewoonweg niet. Geen wonder dat het centrum van Renkum naar de donder is gegaan met zo'n overheid en Oosterbeek wacht nu dus hetzelfde lot. :-((
Ingrid op 23-01-2012 19:12
Een kiosk? Wie bedenkt zo iets...! Als je al een kiosk wilt beginnen doe dat dan bij het station/busstation. Daar heeft het misschien kans van slagen. Een kiosk tussen de Etos en Sanidrome, een plek waar de loop zo'n beetje ophoudt, is op voorhand al een mislukking! En, zijn er niet genoeg winkels waar je een krant en/of een pakje sigaretten kunt kopen?
Wat een onbezonnen idee! Wel een beetje vreemd dat de gemeente daar een jaar over heeft moeten nadenken!
En die mooie initiatieven van jonge 'kleine' ondernemers...Kom Kom, ik ben ook een jonge ondernemer en het is niet meer dan normaal dat je een waterdicht marketing plan hoort te hebben voordat je een onderneming begint, dus niet zielig doen als de aanvraag wordt afgekeurt! We leven in moeilijke economische tijden en met name de ondernemingen met 'impuls' producten (lees frieten, tijdschriften, snoep etc.) vallen massaal om. En dan gaan we een kiosk beginnen op een onmogelijke plek...!!!
Automobilist rijdt door na botsing met motorscooter in Lunteren
27-05Motorrijdster over de kop 27-05Climax organiseert Stedenwedstrijd ... 27-05Jubileum ds. J. Goudriaan 27-05Vogelzang excursie Bennekomse bos 27-05Kinderkleding & speelgoedbeurs 27-05Reflectorfestival bij evangelischen 27-05Wereldband met instrumentenarsenaal 26-05Moorfielders blijven winnen 26-05Lunterse Melanie Voskuil wint zilver ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 20-05@FinalewekenEde: (update filmpje) ...1 24-05Wolkbreuk veroorzaakt wateroverlast 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 20-05@FinalewekenEde: Scorebord 22-05Ede-Centrum ontvangt vierde ster ...Meeste reacties
24-05Eerste voetgangersparkeerplaats van ...13 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 26-05Toch vergunning laatste zaterdag ...6 23-05Clint van der Wal naar VVA'715 22-05Muziekonderwijs Ede op de schop5 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 24-05Clint van der Wal nog niet rond met ...3 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 22-05Archeologische opgraving in centrum ...2 24-05Afsluiting Stationsweg De Klomp1





Misbruik




