Grand Café in oud postkantoor Oosterbeek

09-02-2012 08:48
0 reacties

OOSTERBEEK - De kogel is door de kerk. In het oude postkantoor aan Plein 1946 mag een Grand Café de deuren openen. Het college heeft er een vergunning voor afgegeven. Ook zijn er met de ontwikkelaar Hazeleger afspraken gemaakt over het aantal parkeerplaatsen. Een voorwaarde voor afgifte van de vergunning.

door Feike Klomp

Een deel van het voormalige postkantoor is sinds 2010 in gebruik als winkelruimte. Nu ook het voormalige TNT Post uit het pand verdwenen is, kan het Grand Café vorm krijgen. De gemeente heeft met de ontwikkelaar afspraken gemaakt over de inrichting van de bijbehorende parkeerplaatsen. Er moest namelijk van het bestaande bestemmingsplan afgeweken worden. 'Ondanks de strijdigheid met het bestemmingsplan is het initiatief van een Grand Café als acceptabel aan te merken', meldt het collegebesluit.


Ingewikkeld rekensommetje
Een ingewikkeld rekensommetje over de inrichting van de parkeerplaatsen maakt nu het volgende duidelijk: Er moeten 42 parkeerplaatsen ingericht worden. ,,Daarvan zijn er al 21 aangelegd'', legt wethouder Rita Weeda uit. ,,De overige 21 plaatsen komen er op termijn. Voor 15 daarvan is al een plekje in een straal van 230 meter van het voormalig postkantoor gevonden. Voor de overige zes moeten we nog een definitieve plek vinden. Dat kan trouwens ook 'ergens anders' in Oosterbeek zijn'', vertelt Weeda.

Ontwikkelaar Hazeleger van Dreijensoogh B.V. heeft met de gemeente daarom een parkeerovereenkomst gesloten. Hij krijgt vijf jaar de tijd om de resterende parkeerplaatsen in te richten. Mocht dit niet lukken, dan zal hij de realisatie aan Renkum moeten betalen (5000 euro per plek).

Het college wijst in het besluit ook op een eerder gehouden bewonersbijeenkomst, georganiseerd door Dorpsplatform Oosterbeek. 'De wens van bewoners is dat voorzien wordt in de parkeerbehoefte in de nabijheid van het plein. Zodat het plein zelf ervaren wordt als een verblijfgebied.'

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.