Tweederde raadsleden tegen verkleining gemeenteraden
21-02-2012 09:30
0 reacties
RENKUM/WAGENINGEN - Een ruime meerderheid van de gemeenteraadsleden (66%) staat negatief tegenover het voornemen van het kabinet om het aantal raadsleden te verminderen. Dat blijkt uit een enquête die de Nederlandse Vereniging voor Raadsleden - Raadslid.nu onder haar leden heeft gehouden. 209 raadsleden van de 815 per mail aangeschreven raadsleden vulden de enquête in. Veel raadsleden vrezen dat de hoge werkdruk alleen maar verder zal toenemen als de omvang van gemeenteraden wordt beperkt.
In het regeerakkoord en in de visienota Bestuur en bestuurlijke inrichting heeft het kabinet aangekondigd met voorstellen te komen om het aantal politieke ambtsdragers, waaronder ook gemeenteraadsleden, te verminderen. Het kabinet wil daarmee het openbaar bestuur efficiënter en slagvaardiger maken.
De raadsleden denken echter niet dat het verminderen van het aantal raadsleden daaraan bijdraagt. 73% van de raadsleden denkt bijvoorbeeld niet dat de snelheid en integraliteit van besluitvorming daardoor wordt bevorderd. Ook denkt 66% niet dat gemeenteraden daardoor meer op hoofdlijnen gaan debatteren. 86% van de raadsleden denkt dat een vermindering van het aantal raadsleden leidt tot een verdere toename van de toch al hoge werkdruk. Zij vrezen dat daardoor steeds meer raadsleden gaan afhaken en dat het steeds moeilijker zal worden om raadsleden te vinden.
Veel raadsleden vinden ook dat het kabinetsvoornemen haaks staat op het overhevelen van taken van het rijk en de provincie naar gemeenten. De bevoegdheden en verantwoordelijkheden van raadsleden nemen daardoor alleen maar toe. 68% van de raadsleden vindt dan ook dat daar een hogere raadsvergoeding tegenover moet staan en dat moet worden geïnvesteerd in de ondersteuning en de kwaliteit van raadsleden.
Raadslid.nu gaat de resultaten van de enquête aanbieden aan minister Spies van Binnenlandse Zaken. De vereniging zal de minister daarbij oproepen het standpunt van de raadsleden te betrekken bij de voorbereiding van het wetsvoorstel.
Automobilist rijdt door na botsing met motorscooter in Lunteren
27-05Motorrijdster over de kop 27-05Climax organiseert Stedenwedstrijd ... 27-05Jubileum ds. J. Goudriaan 27-05Vogelzang excursie Bennekomse bos 27-05Kinderkleding & speelgoedbeurs 27-05Reflectorfestival bij evangelischen 27-05Wereldband met instrumentenarsenaal 26-05Moorfielders blijven winnen 26-05Lunterse Melanie Voskuil wint zilver ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ... 26-05@FinalewekenEde: Uitslagen/programma ... 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 20-05@FinalewekenEde: (update filmpje) ...1 24-05Wolkbreuk veroorzaakt wateroverlast 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 20-05@FinalewekenEde: Scorebord 22-05Ede-Centrum ontvangt vierde ster ...Meeste reacties
24-05Eerste voetgangersparkeerplaats van ...13 21-05Geen concerten op Museumplein valt ...13 26-05Toch vergunning laatste zaterdag ...6 23-05Clint van der Wal naar VVA'715 22-05Muziekonderwijs Ede op de schop5 20-05Edenaren op heterdaad betrapt bij ...4 24-05Clint van der Wal nog niet rond met ...3 26-05Horeca Voetbal Toernooi beleeft 23ste ...2 22-05Archeologische opgraving in centrum ...2 24-05Afsluiting Stationsweg De Klomp1








