
(Video) Brand in schuur achter leegstaand pand in centrum Ede
12 mei 2025 om 08:04 Brand Nieuws uit EdeEDE Aan de Maanderweg heeft zondagavond brand gewoed. Rond 21.02 uur werd de brandweer met meerdere bluswagens opgeroepen. Bij de brand kwam in eerste instantie veel rook vrij.
Dankzij een snelle inzet van de brandweer bleef de brand beperkt tot een schuur achter een woning. Volgens buurtbewoners verblijven er in de aangrenzende en leegstaande woning regelmatig dakloze bewoners. De brandweer heeft in de schuren en in de woning gezocht naar eventuele slachtoffers. Gelukkig werd er niemand aangetroffen.
Een ambulance kwam uit voorzorg ter plaatse, maar hoefde niet ingezet te worden. Wel waren er aanwijzingen dat er regelmatig geslapen word in het pand. De Maanderweg in het centrum van Ede was afgesloten vanwege de brand.
De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand en heeft het gebied met afzet lint afgesloten. Bij de brandweer was de oorzaak zondagavond niet bekend, aldus woordvoerder Pieter Heideman. Buurtbewoners hebben vlak voor het uitbreken van de brand iemand op een fiets zien weg fietsen in de steeg bij het pand. Ook geven buurtbewoners aan dat het vermoeden is dat er regelmatig gedeald word in drugs. De panden zouden bij de gemeente op de nominatie staan om in de toekomst gesloopt te worden. De politie heeft enkele getuigen verklaringen opgenomen. Volgens Heideman is er geen asbest vrijgekomen.





















