
Koppige zwaan op de Rijksweg in Ede laat zich zelfs niet verjagen door agenten
7 oktober 2024 om 09:12 Overig Nieuws uit EdeEDE De politie van Ede werd zondagavond rond 23.00 uur opgeroepen voor een bijzondere situatie op de kruising Rijksweg N224 bij industrieterrein Kievitsmeent. Een zwaan zat midden op de middelste rijbaan van Ede naar De Klomp en wilde daar niet weg.
Eén politiewagen stond op de kruising om de zwaan te beschermen voor auto’s die aan kwamen rijden. Met een tweede auto erbij werd geprobeerd de zwaan te verdrijven, maar dat mislukte.
De zwaan bleef ongestoord op de rijbaan zitten. Nadat een politieauto dichterbij kwam stond het dier op verzette een paar stappen en ging weer pontificaal op de kruising zitten. Een gewaarschuwde medewerker van de dierenambulance heeft het dier met een doek uiteindelijk veilig kunnen verjagen.















