Verbindend tuinhuis voor Bennekomse zorgboerderij
Verbindend tuinhuis voor Bennekomse zorgboerderij First Fotografie

Verbindend tuinhuis voor Bennekomse zorgboerderij

20 april 2026 om 10:48 Lokaal Deel je nieuws

De Bennekomse zorgboerderij Van Ravenswaaijstede is een prachtig tuinhuis rijker. Het houten bijgebouw, waar de deelnemers van dit kleinschalige initiatief rustig kunnen werken of even op adem kunnen komen, werd gerealiseerd dankzij de hulp van Rotaryclub Ede-Kernhem, leerlingen van het Technova College uit Ede, bouwopleider ReVaBo uit Oosterbeek en een aantal bedrijven uit de regio. 

Van Ravenswaaijstede is een zorgboerderij die op laagdrempelige wijze specialistische dagbesteding biedt aan (jong)volwassenen in de leeftijd van 18 tot 65 jaar. Rust, veiligheid, vertrouwen en verbinding zijn de kernwaarden van de stichting. En dat zijn ook de ingrediënten die in het nieuwe tuinhuis terugkeren. ‘Hier kunnen onze deelnemers in alle rust bezig zijn met het verzorgen van plantjes en kruiden. Een plek waar ze zich even kunnen afzonderen, maar ook waar ze elkaar kunnen ontmoeten in een pauze’, vertelt Annemarie van Gelder, directeur-bestuurder bij Stichting Van Ravenswaaijstede. 

Het project is tot stand gekomen dankzij een samenspel van lokale betrokkenheid. Aannemer Kelderman Bouw uit Ede, die al eerder een terrasoverkapping realiseerde voor de stichting, wist dat de zorgboerderij behoefte had aan een tuinhuis en nam het voortouw om dit mogelijk te maken. ‘Via een wijnproeverij van Rotaryclub Ede-Kernhem werd geld ingezameld. Daarna hebben we als het ware een “treintje” gemaakt met allerlei partijen om het ook te kunnen realiseren’, vertellen Bert van Eekhout en Pascal Arts van Rotaryclub Ede-Kernhem. 

Dit “treintje” bestond uit leerlingen van het Technova College uit Ede, die onder begeleiding van bouwopleider ReVaBo uit Oosterbeek de mogelijkheid kregen om dit tuinhuis te prefabriceren. Met hout dat gedeeltelijk beschikbaar werd gesteld door Van de Pol Bouwen & Wonen uit Kootwijkerbroek, en dakpannen van BrickPoint uit Arnhem, creëerde de jonge ploeg het tuinhuis dat vervolgens met hulp van Kelderman Bouw en voor transport en hijsondersteuning VMV Projecten uit Renswoude bij Van Ravenswaaijstede in Bennekom werd gemonteerd. ‘Het is mooi om met zo’n ploeg te mogen werken aan iets tastbaars. We hebben inmiddels begrepen dat de deelnemers er heel blij mee zijn’, aldus Bert en Pascal. Annemarie beaamt dat: ‘We zijn nu nog bezig om er zelf een vloer in te leggen en het te voorzien van een buitenkeuken. We zijn dankbaar voor het feit dat Rotaryclub Ede-Kernhem het initiatief heeft genomen en met veel enthousiasme en spontaniteit deze samenwerking tot stand heeft gebracht.’ 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie