
Kerstinloop in Bennekom: ‘Onze deur staat echt voor iedereen open’
21 december 2022 om 12:25 MaatschappelijkBENNEKOM Het is inmiddels alweer december. Een bijzondere en drukke maand, waarin veelvuldig de vraag wordt gesteld ‘wat gaan we met de kerstdagen doen?’. Voor menigeen zal ‘familie’ een voornaam thema zijn. Gezellig samenzijn, eten, een drankje, de kerstboom, maar ook een kerkbezoek kan daarbij horen. Al die thema’s tezamen vormen de ingrediënten van ‘de Kerstinloop’, een open huis op eerste kerstdag voor alle Bennekommers die gezelligheid zoeken. ‘De inloop’ vindt plaats onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Bennekom in het Kerkheem, bij de Oude- of Alexanderkerk, Dorpsstraat 45 in Bennekom. Aart Jochemsen, diaken van de Gereformeerde kerk Bennekom en één van de voortrekkers is blij dat het initiatief weer is opgepakt.
door Dick Martens
,,De kerstinloop ging in de jaren 2020 en 2021 als gevolg van de coronapandemie helaas niet door”, legt Jochemsen uit. ,,De beperkende maatregelen maakten samenkomst in grotere groepen onmogelijk. Maar onder auspiciën van een groep vrijwilligers is ‘vol goede moed’ weer gestart met de organisatie van een kerstinloop op eerste kerstdag, 25 december 2022. Na afloop van de kerkdiensten, rond 11.30 uur, wordt er in het Kerkheem feestelijk gestart met ‘iets te drinken’ en een lekker gebakje. Er zijn al 20 eigen gebakken taarten toegezegd. Een mooie aanzet dus om elkaar te ontmoeten, in gesprek te gaan of deel te nemen aan activiteiten die er plaatsvinden, zoals Oudhollandse- en andere gezelschapsspelen, het oplossen van diverse quizzen, mandala’s kleuren, gezamenlijk zingen van kerstliederen om daarna, of tussendoor ook nog een bezoek te brengen aan de Kerststal in de RK kerk.”
Ook aan de kinderen is gedacht. ,,Zij kunnen knutselen en genieten van mooie muziek.” Maar er is meer, veel meer. Zeker ook voor de inwendige mens. ,,Behalve een lunch, rond 13.00 uur, met een broodje en een stukje kerststol, zal er aan het einde van de dag, vanaf omstreeks 16.30 uur, een dinerbuffet met speciaal dessert klaar staan. Ik wil benadrukken, dat iedereen, groot en klein, jong en oud, alleen gaand of met het hele gezin, echt iedereen is van harte welkom. De mensen kunnen komen op een tijdstip dat hen schikt en ze kunnen net zo kort of lang blijven als ze willen. De deur staat voor iedereen open, dus ook voor niet-kerkleden. Als men wil aanschuiven bij het dinerbuffet dan graag wel van te voren opgeven. Het kan nog tot en met donderdag 22 december door te mailen naar kerstinloop.bennekom@gmail.com of door te bellen naar 06-10516623. Het hele programma duurt tot 18.00 uur. Hoewel meedoen gratis is, wordt een vrijwillige bijdrage, zeker als er aan het dinerbuffet wordt deelgenomen, wel op prijs gesteld. En als er mensen zijn voor wie het vervoer een probleem is, kunnen zij gehaald en gebracht worden. Men kan zich dan ook aanmelden op genoemd mailadres of even bellen. Wij kijken er al naar uit en hopen, dat het een mooie, gezellige en drukke Eerste Kerstdag gaat worden.”












