
Van Calefax tot Van Baerle Trio: de Nederlandse top in de Edesche Concertzaal
30 juni 2023 om 10:16 MuziekEDE Beluister komend seizoen kamermuziek uit de Nederlandse top. Het Van Baerle Trio, het Calefax Rietkwintet en Pianokwartet Corneille, het is slechts een greep uit de Nederlandse topsensembles die komend seizoen in de Edesche Concertzaal te beuilsteren zijn.
Meestervioliste Isabelle van Keulen bijt op 28 oktober het spits af van de gloednieuwe serie Kamermuziek. Van Keulen verzorgt een onvergetelijke avond vol stukken van Mozart en Brahms, muziek waarmee het voor haar allemaal begon. Samen met haar inmiddels jarenlange duopartner Aleksandar Madzar verzorgt ze een muzikale ontdekkingstocht naar de even aansprekende composities van Prokofjev en Turina.
VAN BAERLE TRIO
Wat kun je als componist nog toevoegen aan Schuberts stralende Eerste Pianotrio? Brahms had daar zo zijn eigen gedachten over. ,,Je hebt niet eerder zo’n mooi trio van mij gehad”, schreef hij tevreden aan zijn uitgever. En inderdaad, Brahms’ Tweede Pianotrio, op. 87 munt uit in pakkende melodieën en verrassende klankeffecten.
Het Van Baerle Trio zet beide stukken gebroederlijk naast elkaar. Geniet mee van het meeslepende spel van pianist Hannes Minnaar, violiste Maria Milstein en cellist Gideon den Herder, drie solisten pur sang die samen dit topensemble vormen.
CALEFAX RIETKWINTET
Het Calefax Rietkwintet is een ware sensatie in de muziekwereld. De vijf musici hebben als doel je met andere oren te laten luisteren naar bekende werken en je te verrassen met verborgen parels uit de klassieke muziek. In hun ‘Rariteitenkabinet’ ervaar je een aaneenschakeling van verbazingwekkende ontdekkingen. Het Calefax Rietkwintet staat al 35 jaar in de wereldtop, en dat is met reden. The Times roemt hen als ,,vijf uiterst begaafde Nederlandse heren, die het rietkwintet bijna als het meest ideale ensemble op aarde laten klinken.”
Pianokwartet Corneille, door muziektijdschrift De Nieuwe Muze geprezen als ‘gepassioneerd, gracieus en hartverwarmend’, staat bekend als een opvallend kamermuziekensemble. Pianist Vassilis Varvaresos, violist Noé Inui, altviolist Daniel Palmizio en celliste Ella van Poucke laten graag het bijzondere repertoire horen. Naast klassiekers van Mozart en Brahms, trakteert Corneille je op het bijzondere Pianokwartet van Gustav Mahler.
BESTEL KAARTEN
Bestel losse kaarten of concertseries via tickets.edescheconcertzaal.nl of bij de verkooppunten in Ede: Boekhandel Boek en Buro Ede, de Edesche Concertzaal of voorafgaand aan het concert. Verkooppunt in Wageningen: Theater Junushoff.
Meer informatie via www.edescheconcertzaal.nl.


















