
Meer toezicht in natuur op loslopende honden
5 februari 2021 om 18:03 Natuur en milieuEDE Er komt meer toezicht op de hei en in de bossen op loslopende honden. Dat zegt wethouder Jan Pieter van der Schans in antwoord op vragen van het raadslid Sandra Kooij (ChristenUnie). De druk op de natuurgebieden loopt op, zeker in deze coronatijd. De boete voor wie een hond los laat lopen in gebieden waar dit niet mag, bedraagt 109 euro.
door Gerard van Wijk
Kooij heeft vastgesteld dat de meeste hondenbezitters zich keurig houden aan wat wel en niet is toegestaan. De hondenpoep wordt in het algemeen ook opgeruimd. Maar er wordt wel schade aan de natuur aangebracht. Nu er ook nog wachtlijsten voor honden zijn ontstaan, kan het geen kwaad opnieuw de losloopgebieden onder de aandacht te brengen. ,,Wellicht zou eerder tot een boete moeten worden overgegaan, in plaats van een waarschuwing.”
AANSCHERPEN Ook de wethouder constateert een stijging van de verkoop van honden in coronatijd. ,,De problemen rond de schaapskuddes nemen toe. We gaan de voorlichting aan het publiek aanscherpen. Het toezicht is nu beperkt, het vraagt ook om een duidelijker bebording, waar mogen honden wel en waar niet loslopen. Er staat trouwens op de gemeentelijke website een kaart waar dat op te zien is.”














