
D66: ‘Openbaar debat over advies informateur’
8 april 2022 om 17:30 OverigEDE D66 Ede heeft voorgesteld een openbaar debat te houden over het advies van de informateur. Een debat vond nog niet plaats en is nu naar een voorstel van D66 op maandag as. om 21.30 uur ingepland. De informateur presenteerde maandag zijn advies om de formatie te starten met de partijen SGP, ChristenUnie, GemeenteBelangen, D66 en CDA. De fractie van D66 geeft aan dat zij dit advies niet kunnen overnemen, aangezien er geen opties zijn onderzocht die volgens D66 gebalanceerder zijn, meer recht doen aan de verkiezingsuitslag of ruimte bieden aan een goede verstandhouding tussen coalitie én oppositie.
Fractievoorzitter Stephan Neijenhuis (D66): “Wij hebben de afgelopen weken veel constructieve gesprekken gevoerd. Daarbij was onze inzet helder. Met een uitslag waarin links-progressief netto gewonnen heeft en het confessionele deel een kleinere minderheid is geworden, past geen “ruk naar rechts” of confessioneel overwicht in het College.”
GEEN TE GROTE MEERDERHEID Ook geeft D66 aan dat haar voorkeur uitgaat naar een samenstelling waarbij een goede verstandhouding met de oppositie mogelijk is. ,,Dat betekent liever geen te grote meerderheid en een beknopt coalitieakkoord. Helaas bleek alleen een gesprek mogelijk over de variant SGP-CU-CDA-GB-D66. Een variant die op vele fronten niet overeenkomt met onze inzet.”
ANALYSE “Natuurlijk gaan we graag het gesprek aan”, benadrukt Neijenhuis. ,,Ook als dat compromissen vraagt. Maar we doen het goed of we doen het niet. En deze variant voelt niet goed, als andere opties niet serieus zijn onderzocht.” Eerder al publiceerde deze krant een analyse van het Edese formatieproces.














