Technische staf (Lukas Westra en Floris-Jan den Houting (rechts) konden met de ploeg weer een succes bijschrijven
Technische staf (Lukas Westra en Floris-Jan den Houting (rechts) konden met de ploeg weer een succes bijschrijven Theo Beumer

Technische hockeystaf ziet Edese hockeyvrouwen volgende ronde bekertoernooi bereiken

18 maart 2022 om 23:07 Hockey

EDE De Edese hockeyvrouwen hebben een 0-2 zege geboekt bij tweedeklasser HCM (Arnhem).

Eip Janssen

,,HCM is een echte cupfighter. Er was veel publiek en een mooie sfeer. Dat inspireerde de thuisclub zeker”, opent Floris-Jan den Houting namens Ede.

Hij zag dat Ede een paar mogelijkheden via Shayenne Dechêne en Allisha de Bock onbenut liet. ,,HCM had slechts een kansje, verder gaven we echt niets weg. Het spel werd in het derde kwart beslist. Ede was veel fanatieker en een backhand schot van Allisha de Bock betekende de 0-1. Dymphe Laan zette ons daarna op een 0-2 voorsprong bij HCM.” Uiteindelijk bekroonde Ede een goede tweede helft met een plaats in de volgende ronde van het Silver Cup bekertoernooi bij de hockeyvrouwen. Vrijdag 1 april wordt de zesde ronde gespeeld. De loting zal een dezer dagen plaatsvinden.

,,Meike van der Linde debuterende in de hoofdmacht en Tess van der Linden (drie jaar in het eerste, red) keken terug op deze bekerwedstrijd. ,,Ik speel normaal gesproken in Ede MA1. Het was mijn debuut in de hoofdmacht van Ede. Dat is best spannend en dan nog in een voor Ede belangrijk bekertoernooi”, keek Meike van der Linde terug. ,,Wij als staf (Lukas Westra en Floris-Jan den Houting, red.) zijn heel tevreden over haar optreden”, vulde Floris-Jan aan. ,,Wat ik heel mooi vond was de sfeer rondom deze wedstrijd. Rookkanonnen en veel publiek en natuurlijk de winst. In de eerste helft was ik wat zoekende, maar in de tweede helft speelde ik met meer vertrouwen. Het lukte ook om een paar acties te maken. Heel leuk dat ik aan het hogere niveau zo mag wennen”, sluit Meike van der Linde tevreden af. ,,het tempo wat Ede wilde spelen kwam er in het begin niet uit”, vulde Tess van der Linden aan. ,,De felheid ontbrak, dus in de pauze even goed met elkaar gesproken. In het derde en vierde kwart stond er echt een team. Ik heb genoten”, sluit Tess van der Linden tevreden af. 

Ede, dat in de eerste klasse aan de leiding gaat komt zondagmiddag weer in actie. Om 12.45 uur wordt Gron. Studs bezocht.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie