MHC Ede buigt ruime achterstand om

31 oktober 2007 om 00:00 Nieuws

EDE - Op sportpark De Bosrand moesten de hockeyers van de MHC Ede het zondag opnemen tegen EVH. De formatie uit Enschede bezet de derde plaats van onderen. Op papier dus een niet al te moeilijke tegenstander voor de nog ongeslagen thuisclub. De praktijk gaf het tegendeel aan. De gasten zagen kans een 0-3 voorsprong te nemen, maar die werd door de thuisclub weggewerkt naar een 4-3 winst. De vrouwen zagen hun wedstrijd tegen Leeuwarden niet doorgaan vanwege een autoongeluk van de Friese trainer Martijn van der Luyt.

Tuinte leidt inhaalrace met hattrick

Al snel in de wedstrijd bleek dat de formatie uit Enschede naar Ede was gekomen om niet te verliezen. Met veel mensen achter de bal, en loerend op de counter, werd de thuisclub opgewacht. De formatie van Edwin Schreuder wist zich geen raad met de defensieve tegenstander, speelde in een veel te laag tempo en kreeg de rekening gepresenteerd.

Nadat doelman Boris Bosch tot tweemaal toe een strafcorner van de gasten onschadelijk had gemaakt kreeg hij, in de 23 ste minuut via een snelle counter, het eerste doelpunt van de wedstrijd tegen:0-1. Vier minuten later werd het nog erger toen de gasten op 0-2 kwamen. Alsof het nog niet genoeg was gingen een minuut later Stefan Boere en Luuk Eggels in de fout en bouwde de gasten de voorsprong uit naar 0-3.

Vanaf dat moment werd de thuisclub wakker en zag zich genoodzaakt de handen iets meer uit de mouwen te steken. In de laatste minuut van de eerste helft zag Luuk Eggels een strafcorner gekeerd maar via de rebound schoot Camiel Tuinte de bal alsnog binnen:1-3.

Tijdens de rust zette trainer Edwin Schreuder zijn spelers op scherp en dat miste zijn uitwerking niet. In de tweede minuut zag Luuk Eggels een strafcorner weer gekeerd maar weer was Camiel Tuinte ter plekke om via de rebound de aansluitingstreffer binnen te schieten:2-3. In de vierde minuut was het weer raak, Luuk Eggels mocht zich opnieuw achter een strafcorner opstellen en deze keer schoot hij de bal ineens binnen:3-3. De gasten raakte van de kook, de thuisclub voerde de druk op en namen via een hattrick van Camiel Tuinte, in de 21ste minuut, een 4-3 voorsprong en de uiteindelijke winst. ,,We scoorden net voor rust tegen en kwamen na rust snel op 2-3, dan heb je nog genoeg tijd om de wedstrijd te doen kantelen en dat hebben we gedaan”, aldus Camiel Tuinte. Hij staat dit seizoen inmiddels op dertien doelpunten en is de topscorer van de eerste klasse.

Afgelast

De wedstrijd tussen de vrouwen van de MHC Ede en Leeuwarden werd verschoven naar een andere datum. ‘s Morgens bereikte de thuisclub het bericht dat de trainer van Leeuwarden Martijn van der Luyt betrokken was bij een ernstig verkeersongeval. De trainer van Leeuwarden vloog zondagmorgen uit een flauwe bocht, werd door de brandweer uit de auto gehaald en naar het AMC in Amsterdam vervoerd. Later werd bekend dat hij nog in leven was, maar in kritieke toestand verkeerde. ,,We hebben natuurlijk onmiddellijk ja gezegd om de wedstrijd te verzetten”, aldus trainer Jan Cees Noordijk. ,,Dit hoop je als club niet mee te maken. We wensen hem alle sterkte toe om het ongeval te overleven.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie