Ede sterkste in hockeyderby
19 september 2012 om 00:00 SportIn een behaaglijke ambiance met behoorlijk wat publiek werd een leuke wedstrijd gespeeld. Het eerste kwartier maakte Ede duidelijk dat het de drie punten in eigen huis wilde houden. Ede met vrijwel dezelfde basis als vorig seizoen en daaraan toegevoegd doelman Lucas Westra en Tom de Haan toonde een uitstekende moraal. De thuisclub met veel druk spelend maakte het Wageningen gelijk moeilijk. Enkele kleine kansen volgden, maar de afronding was te gemakkelijk voor de Wageningse doelman. Tot na twintig minuten Luuk Eggels voor zijn eerste strafcorner mocht aanleggen en hij wist zijn poging te verzilveren: 1-0. Drie minuten later is het wederom Eggels die een strafcorner mag binnenschieten en laat ook deze keer de keeper kansloos. Met de te magere 2-0 voorsprong ging Ede aan de thee.
In de tweede helft probeerde Wageningen terug in de wedstrijd te komen. Via een mooi uitgespeelde strafcorner lukte dit aardig en scoorde Tonen de 2-1. Ede liet zich echter niet van de wijs brengen en pakte de draad weer op om de wedstrijd winnend af te sluiten. Er werd bijna constant op de helft van Wageningen gespeeld. Maar bij de kansen benutten was het allemaal ‘net niet’. Maar een kwartier na rust zette Stijn Draaijer de Edenaren op 3-1. Met een mooie solo langs vier verdedigers scoorde Draaijer beheerst. Het Wageningse verzet was gebroken. En Lennart Bakker mocht de eindstand op 4-1 bepalen.
Verlies
De Edese hockeyvrouwen hebben het niet kunnen bolwerken tegen het sterke Schaerweijde. ,,Geen schande, tenslotte speelde die ploeg vorig seizoen in de play-offs en zijn dit jaar weer titelfavoriet”, aldus teammanager Nicolette Pourquie. De eersteklasser speelde een goede eerste helft. Waarin vooral de vele variaties bij het ingestudeerde strafcornergeweld de aandacht vroegen. Dat daaruit slechts een keer werd gescoord was enigszins teleurstellend.
Ede kreeg enkele goede kansen, maar Anouk Berends, Marieke Bakker en Kim Kwant hadden het vizier niet op scherp staan. Onder de aanvallende impulsen van Mariska Krul leek Schaerweijde in het defensief te worden gedrongen. Maar na bijna twintig minuten spelen openden de gasten de score: 0-1.
Ede ging niet bij de pakken neer zitten, en uit een strafcorner wist Carina Snijders - Blok de gelijkmaker te laten aantekenen:1-1. Dat leek ook de ruststand te worden, maar een zwakke fase in de Edese verdediging gaf Schaerweijde de mogelijkheid twee keer te scoren; 1-3. In het tweede bedrijf probeerde Ede het wel met aardig veldspel. Maar de Zeister club bleek met 1-5 een maatje te groot.














