
Nieuw fietspad
15 maart 2018 om 10:11p1
BOVENKARSPEL Door de realisatie van het project kunnen fietsers op een veilige en aantrekkelijke manier de Vooroever of de binnenstad van Medemblik bereiken.
Het is de bedoeling het fietspad voor het begin van het fietsseizoen klaar te hebben.
Het Recreatieschap beheert het oudste deel van de Vooroever, het Nesbos, al sinds 1981. Daarna groeide het gebied beetje bij beetje aan. In de jaren negentig kwam het deel bij Wervershoof en Andijk erbij toen PWN 'werk met werk' maakte bij het uitgraven van de drinkwaterbassins.
De specie die bij die werkzaamheden vrij kwam kreeg met dit project een nieuwe bestemming.
Nog zijn de ontwikkelingen van de Vooroever niet klaar. Zolang de wensen van recreanten veranderen en beheer slimmer moet of kan, blijven nieuwe ontwikkelingen zich voordoen, zo laat het Recreatieschap weten.
Vier schoppen de grond in
"Al deze ontwikkelingen en onderdelen worden verbonden door de Westfriese Omringdijk. Een prachtig robuust lint waar vele recreanten over wandelen en fietsen. Iets wat door de aanleg van dit fietspad volgens ons nog aantrekkelijker is geworden."
Kerkeveiling van Sint Martinuskerk
BOVENKARSPEL Een minuut gratis winkelen, brandweerman voor één dag of Maestro! Dirigeer uw eigen orkest.
Zomaar een kleine greep uit de vele originele koopjes die onder de hamer gaan als op vrijdag 16 maart in het Vereenigingsgebouw in Bovenkarspel de Kerkeveiling van Sint Martinuskerk plaatsvindt.
Bijna 600 koopjes zullen door de veilingmeesters Peter Swart en Richard de Beer vanaf 19.30 uur op kundige en humoristische wijze aan de man worden gebracht. De opbrengst wordt besteed aan onderhoud van de kerk met zijn markante toren.
Onder de eerste 100 koopjes wordt vier keer 50 euro verloot en ook het Rad van Avontuur maakt het wellicht mogelijk om bestedingen terug te winnen. De bezoekers worden getrakteerd op koffie met wat lekkers, hapjes bij de borrel en een mooie bos tulpen na afloop.
Repaircafé in De Drom
ENKHUIZEN In de Drommedaris wordt dinsdag 20 maart vanaf 13.30 uur weer het repaircafé gehouden. Een kapotte broek, stofzuiger, staafmixer,
fiets of iets anders dat een tweede leven verdient? Kom dan naar het Repaircafé. Een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.