De SDS-verdediging wordt verrast door Barnevelder Martijn Mulder: 0-2
De SDS-verdediging wordt verrast door Barnevelder Martijn Mulder: 0-2 Theo Beumer

Lastige middag op De Beek

30 september 2019 om 12:40

Jos van Roekel trekt SDS'55 uit het slop

WEKEROM SDS'55 won met 3-2 van VV Barneveld met 3-2 gewonnen. Daar zag het bij rust (0-2) zeker niet uit.

Eip Janssen

Maar de inbreng van goudhaantje Jos van Roekel in de tweede helft betaalde zich uit. ,,Het is altijd wel mooi als je met twee doelpunten beslissend ben. Ik ben lang geblesseerd geweest. De trainer brengt mij voorzichtig. Vorige week een half uur en deze keer een hele tweede helft. Zelf denk ik dat ik weer speelklaar ben", opende tweevoudig schutter Jos van Roekel. SDS'55 miste nog wat basisspelers. Een daarvan was aanvoerder Martien van den Berg. ,,Ik moet worden geopereerd. Het is een kleine ingreep, maar ik verwacht niet voor november terug te zijn op het trainingsveld. Elke wedstrijd die ik eerder dan de winterstop speel, is meegenomen", liet Van den Berg weten. Henk Groenevelt en Jelle Ortse zaten een schorsing uit. ,,Gelukkig slechts een wedstrijd na vorige week tegen EZC '84 opgelopen kaarten", aldus trainer Ronald Tulen.

KANSEN Jos van Roekel en de trainer wisten de eerste vijf minuten niet wat ze zagen. SDS kreeg zeker drie reële mogelijkheden te scoren. Maar of de bal werd van de doellijn gehaald of de trekker werd niet overgehaald. ,,Daar had er best een van in mogen gaan. Dan speel je volgens mij een stuk gemakkelijker. Nu kwam Barneveld onder de druk uit en scoorde ook", oordeelde Van Roekel. Het is een cliché maar blijft waar. Wie zelf niet scoort ziet dat een ander wel doen. In de zevende minuut counterde Barneveld razendsnel. Adem Sanli was koelbloedig en liet de 0-1 aantekenen. ,,Een koude douche. Zo voelde het ook op de bank. Passend bij het super slechte weer dat spelers en supporters teisterde", keek SDS-speler Jos van Roekel terug.

Met nog zo'n acht minuten te spelen wist Martijn Mulder uit een corner de bal snoeihard achter de vertwijfeld graaiende doelman Michael Mulder te koppen: 0-2. ,,In de rust werd ik gebracht voor Jort van den Hudding. De trainer bleef rustig en gaf ons mee dat een snelle goal zeker van invloed op het wedstrijdverloop zou zijn", vervolgde de ingevallen Van Roekel. Binnen negen minuten had de Wekeromse aanvaller het Barneveldse net gevonden:1-2. ,,Een bal die ik perfect via de hak aantikte. Dan weet je dat er bij de gasten wat angst insluipt."

FOUTJE ,,Ik had de idee dat dat wel meeviel. Maar wij kregen niet de kans het middenveld en dus het spel te grijpen. De 2-2 kwam wel heel ongelukkig tot stand. De uitstekende doelman Blankestijn was wat ongelukkig en de thuisclub kon zo maar de bal binnenlopen", analyseerde de Barneveldse aanvoerder. Het was Albert Schregardus, die verder de nodige kansen liet liggen, die scoorde: 2-2.

In het vervolg namen de krachten aan Barneveldse-zijde wat af. De thuisclub verhoogde het tempo en zag Jos van Roekel al kappend en draaiend en solerende om de Barneveld-verdedigers heen de 3-2 scoren. ,,Ik kreeg de bal goed aangespeeld en intuïtief doe je dan wat. Wel een mooi gevoel dat het achteraf ook de winnende was", eindigde Van Roekel.