
Eerste schaatsers zetten ijzers op Edese ijsbaan
15 december 2022 om 10:28 OverigEDE Het moment waar door velen het hele jaar naar wordt uitgekeken, was donderdagochtend daar. De Edese IJsvereniging opende om 09.00 uur haar deuren voor alle schaatsliefhebbers uit de regio.
,,Het is prachtig. Hier werken we al een aantal dagen heel erg hard voor”, vertelt Anja van der Meer, vicevoorzitter van de IJsvereniging. ,,Gisteravond konden we voor leden al open, maar nu dus voor iedereen. In Oosterbeek hadden ze gisteren duizend man op de baan. Dat moeten we in Ede ook kunnen halen.” Ze verwacht dat de baan in ieder geval donderdag en vrijdag open zal zijn.
GATEN VULLEN Dat er geschaatst kan worden, is niet vanzelfsprekend. Gisteravond laat is er door vrijwilligers van de IJsvereniging gewerkt om het ijs glad te krijgen. Sneeuw wordt van het ijs gehaald, gaten worden gedicht, er wordt nieuw water op de baan gelaten en dat moet weer worden bijgewerkt. ,,Van negen tot twaalf waren vrijwilligers gisteravond bezig. En vanochtend stonden ze hier alweer om de kwaliteit van het ijs te beoordelen”, vertelt Van der Meer.
Liefhebber Koen Wesselink stond om 08.15 al op de ijzers: ,,Ik dacht, ik ga nog een uurtje schaatsen voordat ik weer ga studeren. Ik ben natuurijslid dus ik kon lekker al de baan op, helemaal in m’n eentje.” Hij is tevreden over de kwaliteit van het ijs. ,,In het midden is het ijs heel hard en er zijn weinig bobbeltjes omdat er geen wind was, dat schaatst heel lekker. Ik denk dat we veel schaatsplezier gaan hebben vandaag.”
Wie wil gaan schaatsen, moet een kaartje aanschaffen via de website van de Edese IJsvereniging. Er worden ‘aan de deur’ geen tickets meer verkocht.




