
Cultureel café Dante weer van start
22 februari 2022 om 08:18EDE Café Dante opent donderdag 24 februari weer haar deuren in Cultura. De ontmoetingsplek voor kunst-en cultuurbeoefenaars én liefhebbers in Ede.
De opening wordt verzorgd door door Queens Musical Theatre. Xander van Soelen van Astrant komt vertellen over het nieuwe boek ‘Waarom gebeurt hier niets’. Het geeft een inkijk in zestig jaar Edese popgeschiedenis, vanaf de jaren vijftig. Hierna is het weer tijd voor muziek. BEAcoustic bestaat uit drie doorgewinterde muzikanten. Bob Glasmacher, gitaar en zang, Ed Glasmacher op drums en Alex Boshoven, basgitaar en zang. Bij Dante speelt BEAcoustic op akoestische instrumenten en nummers van oa Eric Clapton, Racoon, Sting en vele anderen zullen aan bod komen. Tevens komen de winnaars van de AmateurExpositie langs met hun kunstwerk. Bij het gesproken woord is het deze maand de beurt aan voormalig stadsdichter Arjan Keene. De avond wordt afgesloten door BEAcoustic.
De toegang en coronacheck is vanaf 20.00 uur. Het programma begint om 20.30 uur en zal plaatsvinden in het Atrium van Cultura, Molenstraat 45. De entree is gratis.
Concert Vocaal Theologen Ensemble
[EDE Het Vocaal Theologen Ensemble geeft zaterdag 12 maart een concert in de Beatrixkerk, Beatrixlaan 54 in Ede. In aanloop naar de landelijke Passion op Witte Donderdag organiseert de Protestantse Kerk Nederland (PKN) in de Veertigdagentijd 'The Passion 40daagse'. Gemeenten in heel Nederland - waaronder ook Ede - organiseren kleinschalige concerten en Paaswakes. Het thema van The Passion 40daagse is 'Alles komt goed?!'
Het Vocaal Theologen Ensemble (VTE) bestaat uit zingende theologiestudenten, predikanten en geestelijk verzorgers en staat onder professionele leiding van Hanna Rijken. Organist is Sebastiaan 't Hart. Er wordt een prachtig programma geboden met Engelse en Duitse koorwerken voor de passietijd, van de componisten Bach, Purcell, Stainer en Rutter. Het concert begint om 20.00 uur en duurt tot ca. 21.15 uur. Aanmelden kan via de website. De kaarten kosten € 10.
w www.zingenindekerk.nl
Vocalise pakt groots uit met Rossini concert.
[BENNEKOM Het Edese koor Vocalise zal zaterdag 12 maart de Petite Messe Solennelle van Rossini uitvoeren met piano- en harmonium begeleiding en met medewerking van 4 professionele solisten. De algehele leiding heeft Vocalises nieuwe vaste dirigent Gulian van Nierop. Het concert begint om 15.00 uur en vindt plaats in de Brinkstraatkerk, Brinkstraat 41 te Bennekom,
Rossini componeerde deze mis in 1863, 34 jaar na het schrijven van zijn laatste grote opera.
Er worden geen kaarten verkocht, de toegang is vrij, wel is er na afloop een collecte.
w [www.vocalise.nl