Edenaar vast in onderzoek naar stroperij en illegaal wapenbezit

2 mei 2023 om 11:20

EDE De politie heeft zondag drie verdachten aangehouden op verdenking van stroperij en illegaal wapenbezit. Een 23-jarige man uit Ede, en twee mannen van 21 en 22 jaar uit Wageningen zitten momenteel vast voor verder onderzoek.

De politie kwam hen op het spoor door een alerte melder die zag dat er vanuit een voertuig werd geschoten op watervogels. De politie wist niet veel later het voertuig op te sporen. Door BGTV (Benaderingstechniek Gevaarlijke Verdachten) toe te passen wist zij de drie verdachten aan te houden. Het voertuig werd na de aanhoudingen van de drie verdachten doorzocht. In het voertuig troffen zij onder andere een luchtbuks, pepperspray en patronen aan. Alle goederen zijn in beslag genomen voor het verdere onderzoek.

,,Stroperij is een ernstig milieudelict waar bij niet toegestane middelen worden gebruikt om de dieren op een gruwelijke wijze te doden. In veel van de gevallen worden de dieren afgeschoten om zelf op te eten, vanuit de sport of voor de verkoop”, aldus de politie. ,,Bent u getuige van een dier in nood of wordt u geconfronteerd met mishandeling of verwaarlozing van dieren? Neem dan telefonisch contact op met Meldpunt 144 of doe melding via het online formulier.”


Mountainbiker hard ten val in Ede; traumaheli landt in nabijgelegen tuin

EDE Een mountainbiker is maandagavond aan de Zonneoordlaan in Ede onwel geworden en vervolgens hard ten val gekomen.

Diverse hulpdiensten rukten rond 19.15 uur uit naar het bosgebied. Ook een traumahelikopter werd opgeroepen, die landde in een tuin in de buurt. De man is hard ten val gekomen in het bos, volgens omstanders was de helm van de man doormidden gebroken door de val. Hulpverleners hebben zich over het slachtoffer ontfermd waarna hij met spoed is overbracht naar het UMC Ziekenhuis in Utrecht met onder andere hoofdletsel.