foto orgel Oude Kerk Ede
foto orgel Oude Kerk Ede foto: Wim van der Ros

Matthias Havinga geeft orgelconcert

10 juli 2023 om 05:09

EDE Organist Matthias Havinga verzorgt woensdag 12 juli het tweede zomeravond-orgelconcert in de Oude Kerk van Ede. Er is een interessant programma samengesteld met als thema: ‘Mendelssohn - doordrenkt met Bach’. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Mendelssohn beheerste sinds zijn kindertijd al een groot gedeelte van de composities van Johann Sebastian Bach. Heel logisch dus dat in zijn eigen orgelmuziek, naast de nieuwe, romantische elementen die zijn werk zo belangrijk maken voor het orgel, ook veel invloed van Bach te ontdekken valt. Naast werken van Mendelssohn staan werken van Bach op het programma. Matthias Havinga zal tijdens dit concert de gelijkenissen toelichten. Toegangskaarten (tevens programma) kosten 10 euro; voor gezinnen is er reductie. Zie ook www.orgelshervormdede.nl



André Knevel: orgelconcert met samenzang

LUNTEREN André Knevel (Canada) bespeelt zaterdag 5 augustus het orgel van de Bethelkerk in Lunteren. Naast orgelmuziek van Bach en Felton zijn ook enkele improvisaties te horen en zal Knevel de samenzang begeleiden. De collecte is bestemd voor Steunfonds Israël. Adres: Bethelkerk, De Haverkamp 1 in Lunteren. Aanvang: 19.30 uur. Toegang is gratis. 



Muziekvereniging Irene viert jubileum bij De Bruinehorst

EDERVEEN Kasteel De Bruinehorst was zaterdag het decor van een muzikaal spektakel. Muziekvereniging Irene uit Ederveen trakteerde de luisteraars op een avond vol muziek. De muzikale leiding was in handen vanSandra van Luijtelaar en Mike de Geest. In verband met het 75-jarig bestaan kwamen alle gelederen van de vereniging aan bod. Nummers werden door het publiek luidkeels meegezongen. Ook werd een gastoptreden verzorgd door Kapel Die Rheinwaal Bohmische. Bijzondere muziek van een bijzondere vereniging, die al 75 jaar op een fraaie wijze aan de weg timmert.

Afbeelding