
Kerst in de Edesche Concertzaal is muzikale reis voor de eeuwen heen
28 juli 2023 om 10:28 MuziekEDE De maanden december en januari zijn de sfeervolste maanden van het jaar. Beleef mooie concerten in de Edesche Concertzaal. Rond kerst neemt het Ars Musica Kamerkoor je mee naar het Engeland van Benjamin Britten. Daaromheen speelt pianiste Mariam Batsashvili een sfeervol december rondom muziek van Franz Liszt. Lavinia Meijer neemt je in januari aan de hand van Bach, Richter en Glass door de vier seizoenen.
Het Ars Musica Kamerkoor brengt je op 16 december helemaal in kerststemming tijdens dit sfeervolle kerstconcert. Met de mooiste Christmas Carols en andere sfeervolle muziek droom je weg naar het mysterieuze middeleeuwse Engeland. Benjamin Britten schreef zijn wereldberoemde A Ceremony of Carols op eeuwenoude gedichten. Geniet van schitterende koormuziek en zing zelf een paar coupletten van bekende kerstliederen mee.
MARIAM BATSASHVILI
Passievol en stormachtig, maar ook dromerig en weemoedig; het spel van Mariam Batsashvili kent al deze emoties, net zoals de muziek van haar idool Franz Liszt. Het is dan ook geen verrassing dat Mariam in 2014 de prestigieuze winnares was van de International Liszt Piano Competition. Aan de Bösendorfer Imperial brengt ze op 9 december Liszts Vallée d’Obermann en de beroemde Hongaarse Rapsodie nr. 10, muziek die volgens haar naadloos aansluit bij Beethovens stormachtige Appassionata-sonate en Mozarts stoere Pianosonate in D, KV 576. Ervaar de diepte en emotie die schuilgaan achter de werken van Liszt, Beethoven en Mozart.
LAVINIA MEIJER
Beleef op 20 januari de schoonheid van de vier seizoenen tijdens dit soloconcert met Lavinia Meijer. Ga mee op een muzikale reis door drie eeuwen, waarin Lavinia zich aan de hand van onder meer Bach, Satie en Max Richter door de vier jaargetijden liet inspireren. Deze muziek onthult niet alleen de schoonheid maar ook de kwetsbaarheid van onze aarde. Laat je ontroeren door Bachs Actus tragicus en Richters Written in the Sky.
ALMA QUARTET
Vier strijkers uit het wereldberoemde Koninklijk Concertgebouworkest vormen samen het Alma Quartet. Daarmee is dit ensemble het Concertgebouworkest in het klein. De musici kennen alle uithoeken van het ensemblespel en dat hoor je terug in de hechte eenheid van het kwartet. ,,Het heeft vuur, is ritmisch vlijmscherp”, schreef de Volkskrant al enthousiast. Het zijn precies die kwaliteiten die nodig zijn voor de enerverende kwartetten van Haydn, Beethoven en Sjostakovitsj. Beluister het Alma Quartet op 27 januari in de Edesche Concertzaal.
BESTEL KAARTEN
Bestel kaarten via tickets.edescheconcertzaal.nl of bij de verkooppunten in Ede: Boekhandel Boek en Buro Ede, de Edesche Concertzaal of voorafgaand aan het concert. Verkooppunt in Wageningen: Theater Junushoff.