Waterpolo

24 juli 2023 om 09:06

vrouwen naar halve finale WK

EDE (ANP) De Nederlandse waterpolosters hebben zich bij de WK in Fukuoka overtuigend geplaatst voor de halve finales. Het team van Polar Bears-bondscoach Evangelos Doudesis was in de kwartfinales met 17-10 (6-2 5-3 3-4 3-1) te sterk voor Canada. Dit resultaat was mede te danken aan de Edese waterpoloster Lola Moolhuizen. In de halve eindstrijd neemt Nederland het op tegen Italië. De Italiaanse vrouwen schakelden in de kwartfinales verrassend titelverdediger Verenigde Staten met 8-7 uit. Na zeges in de groepswedstrijden tegen Spanje, Kazachstan en Israël begon Oranje sterk tegen de Canadezen. Die ploeg, vorig jaar negende bij de WK, bood zeker wel tegenstand. Maar ook Nederland bleef scoren, daarom kwam de zege nooit in gevaar. De halve finale van Oranje staat vandaag op het programma.


International Wolves terug bij Polar Bears

EDE Na een afwezigheid van drie seizoenen is Iris Wolves weer terug bij Polar Bears. De midvoor trok in 2020 voor twee jaar naar het Spaanse CE Mediterrani en speelde afgelopen seizoen in Griekenland voor Glyfada. Naast Wolves keert ook keepster Laura Steenbeek, die in 2019 één seizoen het doel verdedigde, terug bij de club en versterkt schutter Renée de Kleer de Edese gelederen.


Motorsport

Van der Voort boekt dubbele zege

EDE De 18-jarige Edese coureur Melvin van der Voort won in Schleiz (Duitsland) de twee races. Bijzonder was dat Van der Voort in beide races vanaf pole position van start tot finish aan de leiding op het zeer uitdagende circuit. De achterstand op de klassementsleider is verkleind naar 7 punten.


Voetbal

Tulen assistent bij Sparta Nijkerk

BENNEKOM Ronald Tulen wordt met directe ingang assistent-trainer bij Sparta Nijkerk. Hij trainde afgelopen seizoen nog op interim basis een half jaar Bennekom.


Start in Assen

EDE De vrouwen van DTS Ede beginnen de nieuwe competitie met een uitwedstrijd bij ACV in Assen. Het volledige programma tot de winterstop is te lezen op Ede Stad.nl.


Hockey

Hockeyteams kunnen reisplanner activeren

EDE Hockeybond KNHB heeft de indeling voor de teams van MHC Ede bekendgemaakt. De mannen nemen het in de Promotieklasse op tegen Almere, Cartouche, Gooische, Hurley, Nijmegen, Push, SCHC, Tilburg, Victoria, Voordaan en Xenios. De vrouwen krijgen confrontaties met Breda, Delta Venlo, HBS, Helmond, Myra, Rood-Wit, Schiedam, Voordaan, Wageningen, Were Di en Zoetermeer voor hun kiezen.