Het jeugdbestuur van Waterschap Vallei en Veluwe
Het jeugdbestuur van Waterschap Vallei en Veluwe Waterschap Vallei en Veluwe

Waterschap Vallei en Veluwe zoekt nieuwe jeugdbestuurders: Aanmelden voor 6 januari 2025

6 december 2024 om 17:25 Natuur en milieu Nieuws uit Ede

EDE De wervingscampagne voor maximaal vier nieuwe leden voor het jeugdbestuur van Waterschap Vallei en Veluwe is van start gegaan. Jongeren tussen de veertien en achttien jaar uit het werkgebied van Waterschap Vallei en Veluwe, waaronder de Heuvelruggemeente valt, kunnen zich aanmelden.

Het waterschap geeft zelf aan: ,,Ben jij of ken jij iemand die wil meedenken over belangrijke thema’s zoals veilige dijken, waterkwaliteit, duurzaamheid en de impact van weersextremen?” De jongeren gaan aan de slag met een concreet thema en doen ervaring op in de watersector.

ONMISBAAR

Emma van der Zee, één van de voorzitters van het jeugdbestuur, vertelt: ,,Water is onmisbaar in ons leven en ik vind het belangrijk dat we daar bewuster mee omgaan. In het jeugdbestuur leer ik veel over waterbeheer en duurzaamheid. Ik kan mijn ideeën delen om onze omgeving groener en gezonder te maken. Wat ik vooral waardeer, is het samenwerken met andere jongeren en dat we samen echt impact kunnen maken. Je krijgt de ruimte om jouw stem te laten horen.”

JEUGDBESTUURSAGENDA

Met de Jeugdbestuursagenda 2024-2026 richt het jeugdbestuur zich op vijf thema’s: vergroening van de openbare leefomgeving, tegengaan van watervervuiling door (plastic) zwerfafval, watergezondheid, waterschapsbewustzijn en waterbewustzijn. 

Jongeren die geïnteresseerd zijn kunnen vragen, of hun CV met motivatiebrief, motivatievlog of een andere creatieve motivatievorm voor 6 januari 2025 naar jeugdbestuur@vallei-veluwe.nl. Het jeugdbestuur is ook te volgen op Instagram voor updates over projecten en thema’s.