
Luuk de Vries laat zich zien op circuit van Cartagena; ‘Veel geleerd dit seizoen’
8 december 2024 om 17:46 Motorsport Nieuws uit EdeLUNTEREN De jonge Lunterse motorcoureur Luuk de Vries beleefde een geweldig weekeinde op het Spaanse circuit van Cartegena. Met twee podium plaatsen in de laatste race van het seizoen bij de MOTO 5 werd een goed raceseizoen 2024 afgesloten.
Eip Janssen
,,Een succesvol weekeinde met zaterdag een derde plaats. Maar zondag werd het nog mooier met een tweede plaats. Je zou bijna vergeten dat in de andere races een vierde plaats in een sterk deelnemersveld ook knap is”, reageerde Luuk de Vries opgetogen.
Hij kwam optimaal geprepareerd aan de start in de eerste van de vier geplande races. ,,Aan het eind van QP1 had Luuk wat problemen met de koppeling. Voor de eerste race werd nog snel een nieuwe koppeling geplaatst”, vulde vader Thijs de Vries aan.
Luuk de Vries kende de weelde van een P1 startplek. Tijdens de eerste start werd Luuk de Vries duidelijk verrast, want hij ging met een ‘wheely’ weg. Dit vroeg tijd en hij werd terugverwezen naar een derde plaats. Er vormde zich een kopgroep met de sterke concurrenten Victor Cubeles (Spanje), Andrzej Kupczynski en de Spanjaard Miguel Roig. ,,Dit is wel het beste trio van dit MOTO 5 seizoen. Dat ik daarbij kon aansluiten zegt genoeg”, ging Luuk de Vries bescheiden verder.
Er werd heel hard gereden. ,,Hoewel ik de snelste van de top vier was, bleek passeren onmogelijk. Na meerdere inhaalpogingen een derde plaats op 0,133 sec. Opnieuw een podium in Spanje”, lachte de jonge Lunteraan.
TWEEDE RACE
Het plan was uiteraard een betere start dan in de eerste race. ,,Ik wilde gelijk met de kopgroep wegrijden. De start was zeker beter, maar het vervolg vergelijkbaar als in de eerste race”, keek de jonge De Vries terug. Hij kwam na de eerste ronde op P3 door. ,,Ik had het niet gemakkelijk. Moest zelfs naar P4 afzakken. Naast de Spanjaarden Cubeles en Roig sluit ook de Pool Andrzej Kupczynski weer aan. Na veel strijd werd ik vierde. Al met al een hele mooie dag, met twee races op een heel hoog niveau”, keek Luuk terug.
SLOTRACES
Op zondag stonden er weer twee races op het programma. ,,Ik was in de ‘mood’ mijn zaterdagse prestatie minimaal te evenaren. Maar de koude op het circuit is niet aan mij besteedt. Mij nestelen in de top vier en zien wat haalbaar was is het plan. In het begin kon ik tweemaal de leiding nemen. Het werd constant stuivertje wisselen. Met als mooi moment dat ik de snelste raceronde op mijn naam mocht schrijven. Ik ging als vierde de laatste ronde in en daar bleef het uiteindelijk bij”, oordeelde De Vries.
![]()
Luuk de Vries op de tweede plaats. Zo trots als een pauw en toch bescheiden. - Team De Vries
KROON
De eerste drie race waren voor de jonge Lunteraan dus top vier. ,,Het werd mijn laatste race in de MOTO 5. Het voornemen was uiteraard zo hoog mogelijk te eindigen. Maar dan ook alles te geven wat mogelijk was met deze door het team prima geprepareerde machine”, keek Luuk vooruit.
De jongeling hield woord en eindigde uiteindelijk na een geweldige race als tweede. ,,De Pool Andrzej Kupczynski ging er al snel vandoor. Ik bleef samen met de Spanjaard Roig vechten voor de tweede plaats. De toeschouwers zullen hebben genoten. Het was niet alleen een snelheids- maar ook een tactisch gevecht”, analyseerde De Vries.
Wie de laatste ronde op kop ging wist bijna zeker dat hij op de streep gepasseerd zou worden. ,,Ik snapte dat ook wel. In de slipstream de Spanjaard Miguel Roig laten passeren. Mooi niet. Mijn plan pakte goed uit. Ik liet hem een metertje gaan en passeerde hem net voor de eindstreep”, schaterde Luuk de Vries.
EINDKLASSEMENT
,,Hoe ik als vader en begeleider naar zijn prestaties kijk? Met trots. Een seizoen waar Luuk maar ook het hele begeleidingsteam veel heeft geleerd. Luuk is echt gegroeid. Hij heeft zich goed laten zien binnen een sterk startveld met een pole position en gedurende het seizoen vijf podiumplaatsen. In het eindklassement achter Victor Cubeles, Andrzej Kupczynski en Miguel Roig vierde worden is een uitstekende prestaties”, eindigde vader Thijs de Vries.
