Hilbrink: ,,Zelf hebben wij door onze gestructureerde opleiding al jaren een heel hoog slagingspercentage.
Hilbrink: ,,Zelf hebben wij door onze gestructureerde opleiding al jaren een heel hoog slagingspercentage." Eigen foto

'Band opbouwen was toen makkelijker'

9 december 2024 om 18:26

35 jaar is John Hilbrink al rijschoolhouder

EDE Na 35 jaar werkzaam te zijn als rijschoolondernemer kijkt John Hilbrink langzaam terug op een bewogen carrière. Begonnen als franchise-ondernemer nam hij in 1995 de rijschool van H.G. Speelziek over.

In deze tijd was het heel normaal om theorie met behulp van dia's in de huiskamer of een klaslokaaltje te geven. Persoonlijk contact en een band opbouwen met een leerling was op die manier veel makkelijker. De lesprijzen waren laag en er moesten vele uren gedraaid worden om een normaal salaris te verdienen. Hoe anders is het tegenwoordig. 

SLAGINGSPERCENTAGE THEORIE Het rijbewijs is in waarde alleen maar toegenomen. Daarbij is de rijschool branche veel professioneler geworden en de lesprijzen aanzienlijk gestegen. Op dit moment bevindt de branche zich op een hellend vlak.


,,Gaan wij naar een gestructureerde opleiding met meetpunten toe waarbij het CBR minstens één maal een tussenmeting doet of blijft iedere rijschool zijn eigen ding doen." Slagingspercentages van 50% en minder zullen dan heel normaal blijven. Ook theorieopleidingen in één dag waarbij de antwoorden van de examens als het ware al van tevoren aan de leerlingen gegeven worden zullen blijven bestaan. Dat de consument hier gebruik van maakt, is logisch maar de kennis van de theorie blijft dramatisch. ,,Zelf hebben wij middels een gestructureerde opleiding al jaren een heel hoog slagingspercentage. Zelfs zo hoog dat ik op dit moment werk met een wachtlijst." 


TRANSFORMATIE De koepelorganisatie rijscholen waarin alle vertegenwoordigers vanuit de rijschoolbranche zitten en het ministerie van V en W werken aan een plan om op termijn de rijopleiding te transformeren naar een serieuze opleiding zonder allerlei trucjes en duidelijkheid te creëren voor de consument. Ook het CBR denkt hier in mee. Doelstelling: een veiliger verkeer en goed opgeleide chauffeurs.

 ,,Ik hoop dit alles nog mee te maken en heb in al die jaren mijn bijdrage proberen te leveren."