Overzicht nieuwe rotonde Kierkamperweg, Heelsumseweg en Bovenweg Bennekom.
Overzicht nieuwe rotonde Kierkamperweg, Heelsumseweg en Bovenweg Bennekom. Gemeente Ede

Start werkzaamheden aan Bovenweg Bennekom verplaatst naar eind april

10 april 2025 om 14:00 Verkeer en vervoer

BENNEKOM De Bovenweg, en later dit jaar, ook de Grintweg, worden fietsstraten. De weg wordt smaller en de kilometer wordt verlaagd naar 30 kilometer per uur. Met een overlap van twee maanden krijgt ook de rotonde Heelsumseweeg-Kierkamperweg-Bovenweg aanpassingen vanwege de aanleg van het Pico Bello Pad. In tegenstelling tot eerdere berichten meldt de gemeente dat de werkzaamheden pas eind april zullen starten.

De rotonde wordt vanaf juni afgesloten voor alle verkeer.

De gemeente heeft de werkzaamheden rond de Bovenweg in Bennekom aangekondigd en wel de rotonde en de fietsstraat. De werkzaamheden voor de fietsstraat zouden begin april starten en duren tot eind mei. De rotonde Heelsumseweg-Kierkamperweg-Bovenweg zou eind mei starten en doorlopen tot eind juli. Nu geeft de woordvoerder van de gemeente aan: ,,De start is verschoven van begin naar eind april, we verwachten nog steeds in het najaar van 2025 de gehele planning te hebben doorlopen.” 

AANGEPASTE VERKEERSSITUATIES

De rotonde wordt vanaf juni afgesloten voor alle verkeer, voor circa twee maanden. Volgens de informatiebrief aan de bewoners wil de gemeente de rotonde begin augustus weer open hebben. Tijdens de werkzaamheden wordt de weg volledig afgesloten en er zijn omleidingsroutes voor fietsverkeer en autoverkeer. Woningen en bedrijven die naast het afgesloten wegdeel liggen, blijven altijd te voet bereikbaar.  Tijdens de werkzaamheden fietsstraat Bovenweg wordt het autoverkeer omgeleid via de N781. Bewoners van de Bennekom zuid-oost kunnen via de Kierkamperweg-Alexanderweg rijden. Het fietsverkeer kan via de Groenestraat-Wildekamp.

Tijdens de werkzaamheden rotonde Bovenweg-Heelsumseweg wordt het regionale autoverkeer tussen de dr. W. Dreeslaan en Renkum omgeleid via de N781 en N225. Het centrumgebied krijgt tijdelijk een entree via het Bart van Elstplantsoen, in plaats van de entree Kerkhoflaan. Het fietspaaltje bij de Algemeer en Julianalaan wordt weggehaald, vanwege de tijdelijke uitrukroute brandweer. De gemeente geeft aan dat er op de Heelsumseweg ter hoogte van Wageningen-Hoog een doseerlicht wordt geplaatst om doorgaand verkeer te weren. Fietsers in oost-west richting kunnen via een kleine lus bovenlangs de rotonde rijden (via Bart van Elstplantsoern, Dorpsstraat, Kerkhoflaan en fietspad achter Maria Virgio Regina kerk). In noord-zuid richting kunnen fietsers via het fietspad achter de Maria Virgio Regina kerk en Tiendweg langs de rotonde rijden. 

INLOOPAVOND

De gemeente organiseert een inloopavond op 24 april van 19.00 tot 21.00 uur om de aanwonenden te informeren over omleidingsroutes, ontwerptekeningen te bekijken en de laatste planning te vernemen. Ook is het dan mogelijk om vragen te stellen aan medewerkers van de gemeente en aannemer BAM infra.

PICO BELLO PAD

Op het Pico Bello Pad kan worden doorgefietst, zonder te hoeven stoppen bij bijvoorbeeld kruispunten, rotondes of verkeerslichten (behalve bij de Mansholtlaan). Het doel is om voor fietsers een route te creëren die veilig, snel en makkelijk van en naar een bestemming te komen. Op website www.ede.nl/in-de-gemeente-ede/ede-in-ontwikkeling/snelle-fietsroute-ede-wageningen staat alle informatie over het Pico Bello Pad.