Gabriëlle met haar hond op schoot.
Gabriëlle met haar hond op schoot. Carlijne Rozema

Gabriëlle vliegt uit

15 juli 2025 om 10:19

Tring! Het vertrouwde geluid galmt door de ruimte. ,,Hallo met Woonstede, dit is Gabriëlle”, zegt ze met een opgewekte stem. ,,Hoeveel telefoontjes zal ik wel niet zo opgenomen hebben?”, vraagt ze zich af terwijl ze haar laatste telefoontje neerlegt. Na bijna dertig jaar de stem te zijn van de Edese woningcorporatie Woonstede is het nu tijd voor een nieuw hoofdstuk.  

Ze vertelt over haar binnenkort ingaande pensioen. ,,Ik stop op mijn hoogtepunt. Het is jammer om weg te gaan, maar ik kijk ook echt uit naar mijn pensioen”, vertelt de stralende Gabriëlle. Het is tijd om de hectiek van het werkende leven in te ruilen voor rust. Vanaf nu is er meer ruimte om te genieten. ,,Ik ben enorm toe aan de vrijheid om te gaan en staan waar ik wil.”

Samen met haar man Wim gaat ze het avontuur van haar leven aan. Het gelukkige duo is al zo’n 25 jaar samen en zijn nog altijd gek op elkaar. ,,We zijn elkaars soulmate. We doen heel veel samen. Het is heel bijzonder om samen oud te worden, het valt eigenlijk niet eens op”, vertellen ze glunderend. Nu ze allebei nog gezond zijn willen ze samen optimaal van hun pensioen genieten. ,,We willen de wijde wereld in.” En met die gedachte kochten ze vorig jaar een gloednieuwe caravan. ,,Speciaal met het doel om te gaan reizen met z'n drieën.” Een instemmend geblaf klinkt uit de hangstoel, waarin hondje Chica tevreden meeluistert. ,,Ze gaat overal mee naartoe”, vertelt Gabriëlle lachend. ,,Onze reis begint in Duitsland en het idee is om te blijven reizen binnen Europa.”

Spannend? ,,Ik noem het gezonde spanning. Mensen hebben vaak spijt van wat ze niet gedaan hebben, niet van wat ze wél gedaan hebben.” Bang is ze dus niet. Alleen dat ene scenario: ,,Wanneer we ergens stranden met de caravan, dat lijkt me een drama.”

Arie Niet in zijn tuin.