Frank Weeink en Luuk de Vries openden de avond.
Frank Weeink en Luuk de Vries openden de avond. Eip Janssen

De Vries in de schijnwerpers

26 januari 2026 om 11:30

Veel animo voor presentatieavond

LUNTEREN Een bomvolle zaal met enthousiaste volgers van de 14-jarige motorcoureur Luuk de Vries zaterdag in zaal Floor in Lunteren.


Eip Janssen

Het evenement was professioneel opgezet en werd door Ziggo-motorsportdeskundige Frank Weeink op een ludieke wijze geopend. ,,Met een variant van petje op, petje af stel ik een aantal vragen. Er wordt vanuit gegaan dat jullie eerlijk zijn en blijven. Wie straks de meeste vragen goed heeft beantwoord is de kenner van Luuk de Vries.” Het werd een leuke happening waarbij vele aanwezigen misgokten waarom Luuk de Vries altijd met nummer 24 rijdt. Waar velen dachten dat zijn vader (Thijs) dit nummer had bedacht, bleek het zijn verjaardag (24 mei) te zijn. Ook zijn favoriete circuit Jerez (Spanje) werd veel gemist. En slechts een enkeling wist dat Luuk 65 bekers had gewonnen in zijn nog jonge carrière.

Na deze spielerei het hoofditem. Frank Weeink keek met Luuk de Vries, vader Thijs, begeleider Alain Carree en video/fotograaf Xander Tukker terug op het afgelopen seizoen. Maar uiteraard werd ook naar de seizoenen 2026 en verder gekeken. Motorsporttoppers als Wilco Zeelenberg en Jurgen van den Goorbergh werden per video ingeschakeld. Misschien wel de grootste verrassing van de avond was dat ook zijn Spaanse manager werd bijgeschakeld.

Het vijfjaren plan dat Thijs de Vries en Alain Carree in corona tijd (2021) maakten en vanaf het seizoen 2022 werkelijkheid werd werpt zijn vruchten af. ,,Het moet uiteindelijk leiden tot deelname aan de Red Bull Rookies Cup in 2027. De tijd dat je vanuit de Nederlandse wegrace rechtstreeks kon doorgroeien naar Grand Prix-niveau is geweest. Zaak is al snel de concurrentie in toonaangevende motorsport landen Spanje en/of Italië op te zoeken.” Daar speelde het vijfjarenplan perfect op in. ,,Zaken als tijdige talentontwikkeling zijn belangrijk. Maar de wegracerij vraagt zoveel meer heden ten dage. De talloze reizen naar het buitenland. De kosten die gedekt moeten worden. Goed team enz.”, wisten vader Thijs de Vries en Alain Carre. De laatste spreekt min of meer uit eigen ervaring. De wegracerij op een goed niveau is hem niet onbekend.
Lees het hele artikel online als abonnee van Ede Stad Plus.