Estafettestokje Voedselbank Ede bij Samenwerkende Kerken
2 maart 2026 om 10:06BENNEKOM In maart pakken de Samenwerkende Kerken in Bennekom het estafettestokje van de Voedselbank Ede over. Donaties voor de Voedselbank Ede kunnen aangeboden worden voor en na de kerkdiensten en op sommige locaties ook doordeweeks.
De Protestantse Kerk Nederland, Vrije Evangelische Gemeente, de Rooms Katholieke Kerk en de Christelijk Gereformeerde Kerk in Bennekom zamelen samen voedsel in voor de voedselbank. De voedselbank zoekt vooral producten als conserven in pot of blik, kruidenmixen voor nasi, bami of macaroni, houdbare melk, pakken droge soep, bloem, zonnebloemolie, olijfolie, aardappelpuree en koffie. Ook kan de voedselbank schoonmaakmiddelen, toiletpapier en toiletartikelen goed gebruiken.
In maart kan er op zondag vóór en na de diensten voedsel worden gedoneerd. Daarnaast zijn er doordeweeks twee locaties geopend: van maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 12.00 uur in het Kerkheem (Kerkhoflaan 34) en van maandag tot en met vrijdag tussen 10.30 en 11.30 uur bij de Katholieke Kerk (Heelsumseweg 1). Donaties kunnen worden aangeboden in de zwarte kratten die daar klaarstaan.
Voedsel doneren is ook mogelijk bij de Voedselbank in Ede (Frankeneng 4), op dinsdag en donderdag van 09.00 tot en met 12.30 uur. Een financiële bijdrage kan worden overgemaakt naar rekeningnummer NL54 ABNA 0432 366 806 ten name van Stichting Voedselbank Ede.
Vrijwilligers gezocht
In de week van 13 april wordt samen met Albert Heijn een landelijke inzamelactie voor voedselbanken georganiseerd onder de titel ‘Op een lege maag kun je niet leren’. Voedselbank Ede kan daarbij extra hulp goed gebruiken. Wie zich (eenmalig) wil inzetten voor dit goede doel, kan contact opnemen via voedselverwerving@voedselbankede.nl..
Ede start aanbesteding voor logistiek laadplein
EDE De gemeente Ede start de aanbesteding voor de realisatie en exploitatie van een logistiek laadplein voor elektrische vrachtwagens op bedrijventerrein BT A12.
Het logistiek laadplein wordt gerealiseerd op kavel 41b van bedrijventerrein BT A12, bij de op- en afritten van de A30 en knooppunt Maanderbroek. ,,Door deze strategische ligging is de locatie bij uitstek geschikt voor doorgaand vrachtverkeer dat tijdens rijpauzes wil bijladen”, schrijft de gemeente Ede in een persbericht.
Er wordt onderzocht of via het delen van een elektriciteitsaansluiting gebruik kan worden gemaakt van de bestaande netaansluiting van de twee windmolens die al op het bedrijventerrein staan. Ook wordt in de aanbesteding de mogelijkheid opgenomen om de zonnepanelen van het zonnelint langs de snelweg te ontwikkelen en de opgewekte stroom direct te benutten voor het laadplein.
De aanbesteding is gepubliceerd en staat open tot 14 april 2026.