'Geen prettig gesprek' helpt Lunteren

23 maart 2026 om 09:32

,,De eerste helft was een soort van wandelwedstrijd van onze kant. De intensiteit en scherpte ontbrak op alle fronten tegen Zeewolde. Het lukte uiteindelijk maar gedeeltelijk om dat na rust goed te maken’’, baalde Lunteren-trainer Lodewijk de Kruif van het 2-2 resultaat tegen Zeewolde. ,,Al vrij snel lieten wij ons verrassen in de omschakeling: 1-0. Daarna verslikte Wout Jan van de Kleut zich op onze rand zestien meter. Dat betekende de 2-0. Ondanks dat de eerste drie kwartier erbarmelijk was, kregen wij toch de nodige kansen via Max Degenaar, Ivar Boekholt en Rob van Eem. Het was zeker geen prettig gesprek in de rust. De omzettingen vielen goed uit. Wij kregen er druk op. Via Max Degenaar en Dave van den Ham maakten wij twee uitstekende doelpunten. En we kregen nog zoveel kansen om de wedstrijd toch te winnen. De trainer van Zeewolde was niet voor niets na afloop dolgelukkig met een punt. Wij snijden onszelf vandaag echt in de vingers. Dit is een leermoment.’’


Blauw Geel '55 liet SV Wisch met een 2-3 zege huiswaarts keren. ,,In de strijd om degradatie en liefst nacompetitie te ontlopen een dure en onnodige nederlaag. Ik denk dat een puntje niet onverdiend zou zijn geweest. Maar aan ‘had' hebben we niets”, aldus Blauw Geel-trainer Kevin de Quay. Binnen een kwartier kwam de thuisclub op een 0-1 achterstand. ,,Een vrije bal voor de gasten. We stonden te slapen en werden verrast. Een onhoudbare kopbal volgde”, baalde De Quay. Veel meer wapenfeiten waren er in de eerste helft voor beide doelen niet. Dat veranderde in de tweede helft wel. ,,Blauw Geel ging goed van start. Na een uur spelen wist de kort daarvoor ingevallen Aron Veldhuizen de 1-1 aan te tekenen. Tien minuten later stond het 1-2 door een doelpunt waarover de meningen verschilden. Een duel in het strafschopgebied waarbij doelman Kevin van der Mark betrokken was. De ene scheidsrechter zal de keeper beschermen, de andere zal naar het midden wijzen. Dat laatste was in dit geval wat de scheidsrechter besliste”, had De Quay genoteerd. Met nog zo'n vijf minuten te spelen werd het 1-3. ,,Aron Veldhuizen scoorde nog wel de 2-3. Maar de gelijkmaker wilde er niet meer in. De achterstand op de middenmoot wordt mede door de winst van Veenendaal groter. Misschien enige meevaller was dat Candia’66 punten verspeelde tegen hekkensluiter ESA.”


SDS '55 speelde tegen SV Twello een vrij goede wedstrijd. De 0-0 tegen een directe concurrent in de top drie voelde niet slecht aan. ,,Verdedigend zit het goed bij ons. Maar het scoren gaat de laatste wedstrijden wat minder. Maar Twello, vorig seizoen nog tweedeklasser, is een goede en geroutineerde ploeg”, opende SDS-trainer Maarten van den Top. Hij was met zijn wedstrijdverslag wat sneller klaar dan gebruikelijk. ,,In de eerste helft had SDS '55 wat meer mogelijkheden. In de tweede helft ging dat voor de gasten wat meer op. Er is door mijn ploeg heel hard gewerkt.” Van den Top zag Erik Meijer een klein kansje krijgen. Maar het was zoals al wel vaker de laatste tijd 'net niet'. ,,In de tweede helft ontsnapte SDS aan een achterstand. Een beste kans die net naast ging. Maar ook Anko Klok zijn poging had misschien een beter lot verdiend. Uiteindelijk een half uur na de wedstrijd is de enige conclusie dat een gelijkspel terecht was.”


FC Jeugd heeft laten zien dat het nog een rol van betekenis kan spelen in de vierde klasse. Koploper WAVV werd op een 2-2 gelijkspel gehouden. ,,Het is nu zaak om de rust te bewaren. FC Jeugd blijft top drie. Hoewel Alexandria en Twello nog een wedstrijd tegen elkaar tegoed hebben. Mijn ploeg is sinds 29 november ongeslagen. Ik ben trots op ze. Zeker omdat we al na zes minuten op een 0-2 achterstand stonden”, opende FC Jeugd-trainer Mustafa Özturk. De koploper zag FC Jeugd slap beginnen. ,,De 0-1 was een beauty van zeker 25 meter afstand. De 0-2 kwam doordat we op het middenveld te gemakzuchtig de bal verloren.” De thuisclub herstelde zich gaandeweg de eerste helft. ,,We gingen meer duels winnen. Een tegentreffer kon bijna niet uitblijven. Het was Tolunay Durmus die een perfecte pass van Sergen Tomruk omzette in de 1-2. Je zag dat WAVV wankelde. Dus in de rust de zaak nog wat omgezet en met succes.'' De thuisclub liet WAVV wat meer komen en speelde gecontroleerd de tegenaanval. ,,Een kwartier voor het einde viel de terechte gelijkmaker door Ilker Özturk: 2-2'', eindigde de FC Jeugd-trainer.


,,Ik denk dat de scheidsrechter pas wilde affluiten als Zuid Arnhem had gescoord. Dat gebeurde in minuut 118, toen de 2-1 viel. Dat was frustrerend voor ons. Wij hadden minimaal een punt verdiend'', keek Khaiber Intezar terug. Zoals bijna het hele seizoen had de trainer van Ede/Victoria samen met assistent Martin Rozeboom flink moeten puzzelen. ,,Het tweede, derde en vierde team moesten bijna gelijktijdig spelen. Tim van Beek en Issam el Hajri van O23 hebben meegedaan. Zij deden het prima. Ook Martin deed zelf mee. We hadden Jordy Kruissink en Joey Bulterman op de bank zitten, die eigenlijk niet fit genoeg waren om te spelen, maar uiteindelijk wel moesten invallen. De opdracht om op de counter te spelen werd goed uitgevoerd. De derde kans werd net voor de rust door Volodymyr Kutsak benut: 0-1. Zuid Arnhem kwam op gelijke hoogte nadat hun rechtsback onze doelman Adem Durmus verraste. Het laatste gedeelte moesten wij met tien man verder, omdat Matin Osman niet verder kon. Dan denk je toch een punt te maken, maar werd het uit een overigens prachtige aanval 2-1. Maar ik kan alleen maar trots zijn op mijn spelers. Zij hebben tot de laatste minuut gestreden.''