Hockeysters MHC Ede: ‘De voorsprong is nu weg’
14 april 2026 om 06:36EDE De hockeyvrouwen van MHC Ede hebben zondagmiddag een bittere pil moeten slikken. In de uitwedstrijd tegen Bemmel leed de koploper een 3-2 nederlaag. Omdat achtervolger Almere de volle buit pakte, is de voorsprong van de Edese formatie gezakt naar slechts twee punten. Trainer Floris-Jan den Houting baalt van het resultaat.
Het kampioenschap is nog in eigen hand, maar de spanning in de competitie neemt toe. Den Houting zag zijn team worstelen met de controle. ,,We hadden een moeizame eerste helft en dat lag niet aan de werklust of de energie. We werkten hard, maar we hadden weinig controle. Waar we normaal vanuit rust hockeyen, was het nu soms wat te snel en te paniekerig. Het was vooral zonder bal erg slordig, waardoor we counters tegen kregen. Zo kwam de tegenstander op 2-0.”
Vlak voor rust bracht Emma Vriens de hoop terug door de 2-1 te scoren. In de tweede helft liep Bemmel echter opnieuw uit via een counter, waarna Indy Beekman de aansluitingstreffer (3-2) verzorgde. In de slotfase leek MHC Ede alsnog een punt te redden, maar de arbitrage besloot anders.
MANNEN De hockeymannen van MHC Ede hebben zondagmiddag geen punten overgehouden aan het duel met Berkel-Rodenrijs. Hoewel de ploeg van Michiel Veldhuijzen brutaal de leiding nam via Lucas Pouderooijen, bleek de tegenstander in de tweede helft een maatje te groot. Door een reeks strafcorners liep de score uiteindelijk uit naar een 1-4 nederlaag voor de Edenaren. Hoewel het team nog niet officieel gedegradeerd is, is dat een kwestie van tijd. Nog altijd heeft Ede geen punt gepakt in de competitie.