Muziekavond in Ede staat in teken van gendergelijkheid

20 april 2026 om 10:06

EDE Astrant en Femxle Frontier bundelen op vrijdag 29 mei hun krachten voor een avond die in het teken staat van gendergelijkheid en zichtbaarheid in de muziekindustrie. Het programma biedt een podium aan lokale makers en richt zich op indiepop met uitstapjes naar indie-rock. 

Naast de muzikale programmering is er ruimte voor een markt met creatief werk van lokale makers en diverse randactiviteiten. Bezoekers kunnen onder meer hun eigen protestborden maken, frustraties uit de muziekindustrie kwijt op een paspop en elkaar ontmoeten via een netwerkspel. Femxle Frontier zet zich in voor meer ruimte voor Flinta-personen binnen de muzieksector en benadrukt dat die beweging verder reikt dan alleen het podium. De avond wordt geopend door Bergolf, die elektronische beats combineert met scherpe observaties en een filosofische ondertoon. Vanuit een queer en eco-feministisch perspectief verkent de artiest thema’s als activisme, hypocrisie en maatschappelijke verandering, verpakt in dansbare, experimentele elektronische muziek. Vervolgens betreedt Wabr het podium met Nederlandstalige teksten en speelse elektronische producties. De act beweegt zich tussen realiteit en verbeelding, met invloeden uit onder meer Mura Masa, Doe Maar en retro game-muziek. De onderwerpen variëren van alledaagse observaties tot existentiële vragen, met een knipoog naar het ongrijpbare. De afsluitende headliner is Berthaju, een indie-rockband uit Rotterdam met een uitgesproken female gaze. De band staat bekend om energieke liveshows met choreografie, chaos en een sterke theatrale component. Hun werk gaat onder meer over autonomie, maatschappelijke verwachtingen en verzet tegen conventionele normen. Berthaju trad eerder op tijdens de Popronde en sluit de avond af met een intens en energiek optreden.


Cultureel festijd in Turkse Grote Moskee

EDE Bij de Turkse Grote Moskee aan de Verlengde Blokkenweg in Ede vindt van vrijdag 24 tot en met zondag 26 april een cultureel festijn plaats. Tijdens dit driedaagse evenement is iedereen welkom om kennis te maken met de sfeer, gastvrijheid en culinaire tradities. Bezoekers kunnen genieten van diverse Turkse hapjes en terecht in een speciaal ingerichte koffie- en theehoek, waar onder meer traditionele Turkse koffie en thee wordt geserveerd. 


Op zaterdag en zondag worden daarnaast rondleidingen in de moskee gehouden. Deze starten om 14.00 en 17.00 uur en bieden belangstellenden de gelegenheid om meer te leren over het gebouw en de gemeenschap erachter. Het festijn is bedoeld als laagdrempelige ontmoeting en kennismaking, waarbij de organisatie vooral inzet op openheid en verbinding. Bezoekers die de volledige ervaring willen meemaken, worden uitgenodigd om in het weekend langs te komen.