
Droom komt uit voor Hazzat
28 april 2026 om 15:41Edenaar nu international in de zaal
EDE De Edese zaalvoetballer Mohammed Hazzat heeft onlangs zijn debuut gemaakt in het nationale zaalvoetbalteam van Nederland.
Eip Janssen
,,Een droom is echt werkelijkheid geworden. Ik heb in het nationale team mijn debuut tijdens het drielandenzaalvoetbaltoernooi in China gemaakt. Wat er door mij heenging? Dat is met geen pen te beschrijven. Ik ben er zo trots op. Zaalvoetbal is mijn passie en ik probeer daarin zo goed mogelijk te presteren”, aldus de 24-jarige Edenaar. Met 32 goals is hij topscorer in de eredivisie, waar hij speelt voor ZVG/Cagemax uit Gorinchem.
,,Natuurlijk speelt bij een voorselectie mee dat ik topscorer in de eredivisie ben. Maar uiteindelijk gaat het om de teamprestatie, zowel bij mijn club als in het Nederlands elftal. Ik debuteerde gelijk in de eerste wedstrijd tegen China in Lingwu City. Misschien wel tot mijn eigen verrassing stond ik in het eerste blok van vier spelers. Er zijn drie blokken van vier spelers, maar dat ik in het eerste blok zou zitten, was zo mooi”, glundert de Edenaar.
Zaalvoetbal is de tak van sport waarin Mo Hazzat echt de top wil bereiken. Om fit te blijven speelt de Edenaar bij zaterdagvierdeklasser Patria in Zeist. ,,Mijn zaalvoetbalcarrière is er een sprookjesverhaal. Ik was een jaar of zes toen ik al op het veld speelde. Zaalvoetbal kwam aanzienlijk later en min of meer toevallig. In de zaalvoetbalbedrijfscompetitie, georganiseerd door ZVV Ede, viel ik kennelijk op. Zij nodigden mij uit mee te trainen. Dat was ergens in 2021 (coronajaar, red.). De club vroeg mij te blijven. Het balletje ging niet alleen letterlijk maar ook figuurlijk rollen. Via ZVV Ede, ZVC Veenendaal, ZVG/Cagemax en nu zelfs het nationale team. Of ik twijfelde tussen spelen voor Marokko of Nederland? Nee, er was geen twijfel. Marokko speelt bij de zaalvoetballers top vijf van de wereld. Of ik dan het nationale Marokkaanse team kan behalen is de grote vraag”, zegt Mo Hazzat bescheiden.
SPEELTIJD In het drielandentoernooi heeft Hazzat elke wedstrijd speelminuten gekregen. ,,Ook als ik geen speeltijd had gekregen, zou ik zijn meegegaan. In de eerste plaats hadden we hele leuke groep. Maar trainen met het nationale team is onvergelijkbaar met een club. De staf is groter en de bondscoach (bondscoach Miguel Andres Moreno, red.) observeert veel. Na elke training of wedstrijd geeft hij feedback. Zeer waardevol, met wederzijds respect maar als speler word je daar alleen maar beter van”, is de Edenaar eerlijk. Hij scoorde in het oefentoernooi, CFA Team China Futsal International Tournament in Lingwu, tweemaal. ,,Mijn debuutdoelpunt was in de tweede wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland. Later nog een keer tegen China. Ik denk dat beide doelpunten heel mooi waren. Maar je eerste doelpunt is achteraf wel een mijlpaal.” Nederland, 29e op de wereldranglijst, won uiteindelijk het toernooi verdiend. ,,Hoewel zowel China (88) als Nieuw-Zeeland (41) op de wereldranglijst lager staan, moet je het wel waarmaken.’’
p [Lees online meer over het toekomstbeeld van Hazzat. Nog geen abonnee van digitaal dagblad Ede Stad Plus? Kijk op edestad.nl/edestadplus.