Foto van de eerdere werkzaamheden ter illustratie.
Foto van de eerdere werkzaamheden ter illustratie. Gerwin van Luttikhuizen

A30 tussen Barneveld en Ede eerder open

13 mei 2026 om 07:15

EDE Rijkswaterstaat gaat de rijbaan van de A30 in zuidelijke richting tussen Barneveld en Ede in de nacht van woensdag 13 op donderdag 14 mei vanaf 05.00 uur weer openstellen voor verkeer. De werkzaamheden zijn volgens Rijkswaterstaat voorspoedig verlopen waardoor eerdere openstelling dan de geplande datum van 18 mei mogelijk is.

Tijdens de werkzaamheden is onder meer 21 kilometer asfalt vernieuwd en 8,7 kilometer aan stalen vangrails geplaatst. Daarnaast zijn de fundering en de ondergrond vernieuwd, nieuwe markeringen aangebracht en viaducten hersteld. Ook het hemelwaterafvoersysteem (de riolering) is volledig vernieuwd.

Op 18 mei start Rijkswaterstaat met de werkzaamheden van Lunteren naar Barneveld. De A30 is dan tot en met 27 juli afgesloten tussen Ede-Noord en de aansluiting met de A1 bij Barneveld. Verkeer wordt omgeleid via de A12/A27/A28/A1 en de A12/A50/A1.