
Koploper MHC Ede verstevigt positie met overwinning op HCM
26 oktober 2025 om 21:33 Hockey Nieuws uit EdeEDE Terwijl de regen met bakken uit de lucht komt, zoeken de supporters van MHC Ede een droog plekje. De wind giert over het veld, paraplu’s waaien om, maar het fanatieke publiek blijft staan. Ondanks de gure omstandigheden weet het team van trainer Floris-Jan den Houting opnieuw drie punten te pakken. Na een moeizame eerste helft trekt MHC Ede het duel tegen HCM in de tweede helft overtuigend naar zich toe: 2-0.
door Demi van de Weerd
Op papier leek het een makkelijke middag te worden voor de koploper, maar in de praktijk bleek dat anders. HCM zette compact druk en zakte ver in, waardoor Ede moeite had om openingen te vinden. ,,Ze stonden laag op het veld en wij hadden moeite met het inspelen van onze aanval”, vertelt aanvalster Emma Vriens na afloop. ,,Daardoor kwamen we moeilijk doorheen.”
Trainer Floris-Jan den Houting zag hetzelfde probleem. ,,We hadden moeite om onze aanvallers te bereiken. Het was veel tikkie breed, tikkie terug. Dat is niet het hockey dat we willen spelen”, vertelt hij. ,,In de rust hebben we echt even goed met elkaar gesproken. We moesten aanvallen met meer precisie, minder gehaast en met overtuiging. De tweede helft zag je dat we het beter oppakten.”
NIEUWE KEEPSTER HOUDT OPNIEUW DE NUL
Verdedigend stond het bij Ede goed. De bezoekers uit HCM kwamen nauwelijks tot grote kansen en doelvrouw Eva Blom hoefde zelden echt in te grijpen, maar als het moest was ze alert. ,,De tegenstander creëerde weinig, in beide helften eigenlijk”, zegt Den Houting. ,,Eva stond weer uitstekend bij de paar kansen die ze hadden. Ze was de eerste naam op ons lijstje en ik ben blij dat ze erbij is gekomen.”
Blom zelf straalt na afloop. ,,Ik ben heel blij met mijn overstap naar Ede”, zegt ze. ,,Een paar seizoenen geleden speelde ik hier al eens een zaalseizoen mee, dus ik kende het team een beetje en de trainer. Het doel is duidelijk: promoveren. Persoonlijk wil ik de beste keeper van de competitie worden, met de minste tegengoals.” Ook tegen HCM hield ze opnieuw de nul, waarmee ze haar sterke seizoen voortzet. MHC Ede heeft samen met Almere de minste tegen doelpunten dus de keepster is op de goede weg voor haar persoonlijke doel.
(de tekst gaat onder de foto verder)
![]()
Nieuwe keepster Eva Blom - Theo Beumer
STERKE TWEEDE HELFT
Na rust liet Ede zien waarom het de koploper is. De thuisploeg zette meer druk, speelde met meer tempo en vond makkelijker de weg naar het doel. De strafcorners volgden elkaar in hoog tempo op, en uiteindelijk viel de openingstreffer. Het was opnieuw Emma Vriens die op de juiste plek stond en een rebound binnen tikte. ,,Misschien een beetje geluk dat hij precies voor me viel”, glimlacht ze. ,,Maar we hebben veel variaties op de corner en dat zie je terug in de kansen. Ik ben blij dat ik weer scoor, maar ik wil er nog meer maken. Daar train ik hard voor.”
DE BESLISSING
Toen wist het team meer kansen te creëren, Ede bleef drukken, en via een fraaie actie van Deborah de Gier kwam er opnieuw een strafcorner. De Gier hield de bal knap binnen langs de achterlijn en forceerde de corner die Britt Willemsen overtuigend afrondde: 2-0. Daarna speelde Ede de wedstrijd volwassen uit. HCM probeerde het nog met een paar counters, maar verder dan twee kleine kansjes kwam de ploeg niet.
,,We hebben de wedstrijd uiteindelijk prima gecontroleerd”, zegt Den Houting. ,,Het enige dat ik de ploeg kan verwijten, is dat we het eerder hadden kunnen beslissen. Maar ik heb geen moment getwijfeld aan de overwinning.”
(de tekst gaat onder de foto verder)
![]()
Betere tweede helft voor MHC Ede - Theo Beumer
KOPPOSITIE VERSTEVIGD
Door de winst loopt MHC Ede uit op de concurrentie. Concurrent Almere verspeelde punten, waardoor de ploeg nu vijf punten losstaat van de nummer twee en zelfs zeven van de nummer drie. Den Houting is tevreden, maar blijft scherp: ,,We zijn de beste ploeg van de competitie, maar we moeten dit soort wedstrijden eerder afmaken. We werken hard aan ons spel en houden alles in eigen hand. Als we zo blijven spelen, kan het een heel mooi seizoen worden.”


















