Lucht in gemeente voldoende schoon

5 september 2007 om 00:00 Nieuws

EDE - De algemene conclusie uit het Rapport Luchtkwaliteit 2006 in de gemeente Ede is: voldoende schoon. Maar een aantal lokaties moet goed in de gaten worden gehouden.

Over het algemeen is de lucht in Ede dus redelijk schoon. In de hele gemeente Ede wordt voldaan aan de grenswaarden voor benzeen en koolmonoxide. Op sommige lokaties zit er meer stikstofdioxide in de lucht dan is toegestaan volgens de nieuwe Europese regels.

Dit geldt ook voor de hoeveelheid fijn stof, maar dan alleen op bepaalde momenten. Fijn stof bestaat uit zeer kleine, niet zichtbare deeltjes die in de lucht zweven. Onder meer langs de Keesomstraat en de A12 is de lucht meer vervuild met deze stoffen dan in de rest van de gemeente.

Nergens in de gemeente is de luchtvervuiling zó ernstig dat acute maatregelen nodig zijn. Samen met Regio de Vallei is de gemeente Ede betrokken bij projecten om de luchtkwaliteit te verbeteren. Het gaat daarbij om een betere doorstroming van het verkeer, de aanleg van betere fietsroutes en schonere bussen, bestel- en personenautos.

De gemeente zet zich daarom bijvoorbeeld in voor het rijden op aardgas. De gemeente moet de luchtkwaliteit op de plaatsen waar overschrijdingen zijn goed blijven onderzoeken en verder gaan met het uitvoeren van maatregelen. Tevens neemt het Rijk ook maatregelen om de luchtkwaliteit in heel Nederland te verbeteren.

Ede verwacht dat in 2010 de kwaliteit van de lucht binnen de hele gemeente goed is en aan alle grenswaarden wordt voldaan. Sinds 2001 zijn alle gemeenten in Nederland verplicht om ieder jaar de luchtkwaliteit langs de belangrijkste verkeerwegen te onderzoeken.

Sloop De Bron

LUNTEREN - Van den Brink Harskamp BV is volop bezig met de sloop van voormalig meelfabriek De Bron in Lunteren. De voormalige meelfabriek aan de Postweg maakt plaats voor woningen. Het merendeel van het pand kon het sloopbedrijf met behulp van een grote kraan slopen, maar voor de bijbehorende toren met een hoogte van circa achttien meter was een verlengstuk nodig. Op het terrein komen drie vrijstaande huizen. In totaal komen in het gebied tussen de Postweg, Hertenlaan en de Reeënlaan tachtig nieuwe woningen.

Tweetal gewond

EDE - Twee Bennekommers van 16 en 17 jaar zijn woensdag gewond geraakt bij een verkeersongeval in Ede. Het tweetal reed rond half vijf op een brommer over het fietspad van de Bennekomseweg van Ede richting Bennekom. Ter hoogte van de kruising met de Reehorsterweg kwam het tot een aanrijding met een 55-jarige automobilist uit Ede, die vanaf de Bennekomseweg rechtsaf de Reehorsterweg inreed.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie