De Paasbergschool naar basisschool schaakfinale

12 maart 2008 om 00:00 Nieuws

EDE - In Wageningen werd de halve finale van het Gelders Schaakkampioenschap voor basisscholen gespeeld. Namens de Gemeente Ede nam De Paasbergschool daaraan deel. In een veld van veertien basisscholen, werd een keurige derde plaats behaald. Genoeg om op zaterdag 5 april in de finale van het Gelders Schaakkampioenschap voor basisscholen te Apeldoorn uit te komen.

Het team bestaande uit David, Lucas en Hanna de Vries en Milko van Golbedinge, speelde een goed toernooi. Het werd een spannende schaakdag. De centrale hal van de Wageningse Montessorischool was omgetoverd tot een echte schaakarena. Er moesten zeven wedstrijden gespeeld worden, met een bedenktijd van 25 minuten per persoon. De heren zijn lid van de plaatselijke schaakvereniging De Cirkel. De enige dame in het gezelschap schaakt thuis, maar staat haar mannetje wel.

Er werd met hartstocht geschaakt, ook tussen de partijen door. De schaaktermen vlogen de toeschouwers om de oren. Schaakopeningen werden bij naam en toenaam genoemd. Of het nu ging om het Damegambiet of de Franse opening, maakte niets uit. Het maakte wel indruk en daar ging het soms om. De teambegeleiders keken soms bewust de andere kant op, als een speler de juiste voortzetting net miste, of zelfs in één zet mat kon geven.

De Paasberg spelers trokken zich hier weinig of niets van aan. Ze speelden elke wedstrijd geconcentreerd. Getraind en gecoacht door Cirkelaar Carel de Vries speelden ze frank en vrij hun partijen. De Vries genoot van zijn spelers. Hij is één van de drijvende krachten achter het schaken op De Paasbergschool. "Bij denksporten doen onze teams het al jaren goed. Maar winnen is niet het aller belangrijkste. Sport is belangrijk voor kinderen", aldus De Vries.

Na een zware en slopende schaakdag, was het mooi om het enthousiasme van de kinderen te zien. Meedoen aan het toernooi is toch een soort visitekaartje voor de school. De individuele resultaten van jeugd Cirkel spelers waren verbluffend. Milko van Golbedingen haalde 4½ uit 7 partijen. Lucas en David de Vries spanden de kroon. Zij komen uit op zes punten. Dat betekent een 86% score. Het team won drie keer, speelde vier keer remise en leed geen nederlaag. Dat konden slechts weinig basisscholen De Paasberg na vertellen.

Op de foto: David de Vries, Milko van Golbedinge, Lucas de Vries en Hanna de Vries.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie