Camera's op Soembaplein in Ede

20 april 2010 om 00:00 Nieuws

EDE - De omgeving van het Soembaplein in Ede krijgt tijdelijk cameratoezicht. Dat heeft burgemeester Cees van der Knaap besloten. De camera’s zijn bedoeld om overlast en vernielingen op en rond het Soembaplein terug te dringen.

De burgemeester van Ede heeft het besluit tot cameratoezicht genomen in het belang van de handhaving van de openbare orde, op basis van een artikel van de algemene plaatselijke verordening Ede. Het aangewezen gebied voor de uitoefening van cameratoezicht wordt omsloten door en inclusief de wegen met de openbare ruimtes: Soembaplein en Soembalaan voor zover grenzend aan het Soembaplein; Proosdijerveldweg tussen Floreslaan en Valklaan; Veenderweg tussen Ganzeweide en de denkbeeldige lijn Madoeralaan en Rozenlaan.

Beelden kunnen direct worden bekeken in de meldkamer van de afdeling Toezicht en in het politiebureau. Zo zijn opsporingsambtenaren direct en rechtstreeks aan te sturen bij overlast en/of incidenten. Opnames worden maximaal zeven dagen bewaard. Deze kunnen dienen als bewijslast in strafzaken. Naast de camera’s werken de afdeling Toezicht van de gemeente Ede, wijkbeheer en de politie samen om de overlast op en rond het Soembaplein terug te dringen.

Met de plaatsing van de camera’s is een bedrag van 24.000 euro gemoeid. De duur van de plaatsing is vooralsnog twee jaren en vangt aan op woensdag 21 april. Het besluit treedt in werking op 21 april en is gedurende de gemeentelijke openingstijden in te zien bij het Gemeentelijk Infocentrum, Raadhuisplein 2 (ingang Achterdoelen) in Ede.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie