In Goede Aarde nu ook rustpunt

21 juli 2010 om 00:00 Nieuws

De combinatie is vrij uniek. Toeristisch rustpunt zijn en tegelijk kleinschalig dagactiviteitencentrum voor jongeren met een verstandelijke en/of psychische beperking, zoals ‘In Goede Aarde’ is, komt niet veel voor. Als dagactiviteitencentrum bestaat ‘In Goede Aarde’ inmiddels ruim drie jaar. Eerst was het centrum geopend op maandagen en vrijdagen, later vijf dagen in de week.

‘Persoonlijke ontwikkeling staat voorop’ EDE - Dichtbij de Doesburgermolen ligt het dagactiviteitencentrum ‘In Goede Aarde’. Daar wordt gewerkt, maar sinds kort is het ook een rustpunt. De Stichting Rustpunt voegde de plek toe aan haar netwerk van rustpunten voor toeristische wandelaars en fietsers in Overijssel en Gelderland.

Sinds circa twee jaar wordt er in de provincies Overijssel en Gelderland een netwerk van rustpunten ontwikkeld, speciaal voor recreatieve fietsers en wandelaars. In Twente en Salland bestaan al enkele honderden rustpunten, nu komt de Veluwe en ook de gemeente Ede erbij. Ook ‘In Goede Aarde’ ontving kortgeleden een vergunning.

Rustpunten zijn gelegen aan toeristische routes. Fietsers en wandelaars kunnen er even pauzeren en tegen een kleine bijdrage koffie, thee, een koek en frisdrank nuttigen, en eventueel hun meegebrachte brood opeten. Ze kunnen bij het rustpunt ook naar het toilet en vaak bestaat de mogelijkheid om elektrische fietsen weer op te laden.

Wie bij het dagactiviteitencentrum aan de Doesburger Molenweg 8 komt uitrusten, wordt door dochter Petra of moeder Hennie van Weerdenburg verwelkomd. Natuurlijk kan dat ook een vrijwilliger of een deelnemer aan de dagactiviteiten zijn. De gasten kunnen zelf drinken inschenken of dit laten serveren. Hennie: ,,Wie men ook treft, iedereen zal graag laten zien wat er op ons dagactiviteitencentrum zoal gebeurt en daarbij is iedereen bereid om de verschillende vragen van gasten beantwoorden.’’

Op het dagactiviteitencentrum zijn dagelijks gemiddeld zes deelnemers aan het werk in een grote ruimte in huis en buiten rondom het huis. Een van de activiteiten is biologisch tuinieren, wat volgens Petra prima past bij het karakter van de Doesburgereng. Petra: ,,We bieden de deelnemers een zinvolle dagvulling die bestaat uit arbeidsmatige en ontspanningsactiviteiten, met ondersteunende en activerende begeleiding. Hierbij staat niet de productiviteit maar vooral de persoonlijke ontwikkeling voorop. Ons uitgangspunt is dat de deelnemers centraal staan. Vandaar dat bij ons de zorg afhangt van de vraag en we het aanbod aan activiteiten aanpassen aan de wensen van de deelnemers.’’

Petra en Hennie zijn trots op het predicaat rustpunt dat hun dagactiviteitencentrum ontving. Terwijl ze rondkijkt, zegt Petra dat de plek een schitterend rustpunt vormt en ze wijst op het uitzicht dat er naar alle kanten is: een bloementuin, een groentetuin, een fruitboomgaard, het bijzondere landschap van de Doesburgereng en op een steenworp afstand de eeuwenoude Doesburgermolen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie