Afbeelding
Ingeborg Kriegsman

Schaapscheerdersfeest op Ginkelse heide gaat weer door

30 mei 2022 om 12:09 Activiteiten

EDE De schapen kunnen weer geschoren worden onder het toeziend oog van het publiek. Op 11 juni vindt het traditionele schaapscheerdersfeest weer plaats op de Ginkelse heide, tegenover restaurant Juffrouw Tok en restaurant Bloem. 

Het scheren van de schapen is weer een feest als vanouds. Naast het scheren is er een uitgebreid programma voor alle leeftijden. Tweemaal wordt een demonstratie schapen drijven gegeven en begin van de middag is er een roofvogelshow. Tussendoor is er afwisselend een optreden van Shanty Zangers Ede en Troef Theater Doorgedraaid.

OUDE AMBACHTEN De hele dag is er ook een schapenmarkt met een gevarieerd aanbod, waaronder oude ambachten, Jan Mostert met kunst- en siersmeedwerk, een forellenrokerij en Imkerij De Valksche Bijenhof, met bijen en honing. Ook zijn de Trapakkers aanwezig voor demonstraties dorsen. Het 4Zussen horecaplein is de hele dag open voor diverse hapjes en drankjes. 

Speciaal voor de kinderen is er een stormbaan, springkussen en zweefmolen. Ook het poppentheater De Toverbezem staat er met De Knutselbus, ballonnenclown, schminken en er worden broodjes gebakken boven een houtvuur met Scouting Tarcisius. Het complete programma is te vinden op de website van de Edese Schaapskudden: www.edeseschaapskudden.nl 

ELEKTRISCH SCHEREN Twee jaar lang kon de Stichting Vrienden van de Edese Schaapskudden door corona niets organiseren, terwijl de schapen wel geschoren moesten worden. Dat is toen door middel van elektrisch scheren gedaan. Met het schaapscheerdersfeest is het weer mogelijk om de schapen op traditionele wijze te scheren, met de schaar. Vanaf 10.00 uur zal het ambachtelijk handwerk te zien zijn, ook wordt er tussendoor een demonstratie elektrisch scheren gegeven.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie