Het project SAM Scan & Play bestaat uit QR codes op palen bij speeltuinen, die verwijzen naar online video's met inspirerende sport-, spel- en speelinstructies.
Het project SAM Scan & Play bestaat uit QR codes op palen bij speeltuinen, die verwijzen naar online video's met inspirerende sport-, spel- en speelinstructies. Move2Play

Sportservice De Vallei lanceert online tool om buiten spelen te bevorderen

9 juni 2022 om 17:07 Activiteiten

EDE Sportservice de Vallei lanceerde samen met Move2Playground afgelopen woensdag 8 juni een nieuw initiatief om het buiten spelen te bevorderen.

Het project SAM Scan & Play bestaat uit QR codes op palen bij speeltuinen, die verwijzen naar online video’s met inspirerende sport-, spel- en speelinstructies. De eerste SAM Scan & Play-paal werd onthuld en uitgeprobeerd door de Edese kinderwethouder Josephine de Heer bij Speeltuin De Drie Essen in de wijk Veldhuizen.

,,Heel leuk”, reageert de kinderwethouder. ,,Het brengt je op ideeën om lekker te bewegen en te spelen op die plek.” Ze benadrukt hoe belangrijk buitenspelen is: ,,Buitenspelen met je vrienden en vriendinnen is leuk en gezellig, maar ook belangrijk om gezond en fit te blijven.”

In eerste instantie komen op tien speelplaatsen in de gemeente Ede deze palen te staan met voor iedere locatie een unieke QR-code. Voor alle tien de locaties zijn video’s gemaakt door buurtsportcoaches en vakdocenten gymonderwijs van Sportservice De Vallei, in samenwerking met Move2Playground. Daarnaast biedt SAM Scan & Play de mogelijkheid voor inwoners om zelf gemaakte, inspiratievolle sport- en beweegvideo’s te uploaden en te delen.

De eerste SAM Scan & Play-paal werd onthuld en uitgeprobeerd door de Edese kinderwethouder Josephine de Heer.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie