
Ook dit jaar weer Het Moment van Gedenken in Bennekom: ‘Iedereen, gelovig of niet, is welkom’
5 november 2023 om 11:30 ActiviteitenBENNEKOM Stilte, muziek, een gedicht, een gezamenlijke wandeling over de verlichte begraafplaats, een kaarsje neerzetten op het graf van een geliefde, stilstaan bij het overlijden van een dierbare. Dat zijn de kenmerken van ‘Het Moment van Gedenken’, dat ook dit jaar, op vrijdag 10 november, weer in Bennekom zal gaan plaatsvinden. Het begint om 19.30 uur in de Oude Kerk, met stilte muziek en een woord van herinnering. Dominee Anne Verbaan is een van de sprekers.
door Dick Martens
,,Een mooie traditie, die al vanaf 2016 plaatsvindt”, kijkt Verbaan terug. Dat doet ze in de nu nog lege Oude Kerk, dat zal straks zeker anders zijn. ,,Agnès Gilles, voormalig voorganger van de Brinkstraatkerk, had een dergelijk initiatief al eens in andere plaatsen gezien. En samen met Bettine van der Laan van Monuta Hofrust Bennekom zijn we het toen ook hier in Bennekom gaan doen. Niet kerkelijk gerelateerd, maar voor iedereen hier in het dorp die iemand heeft verloren, langere tijd geleden of het afgelopen jaar”, legt ze uit.
Verbaan gaat verder: ,,Dat je daarvoor dan een moment hebt om dat met elkaar te gedenken, hebben we samen opgepakt en opgestart. Tegenwoordig doen we dat samen met Monuta Hofrust, Opella en de Raad van Kerken. In de loop van de jaren bleek dat er veel belangstelling voor is. En van veel mensen die hebben meegelopen en dat nog steeds doen, hoorden we terug dat ze dat fijn vinden, dat er aandacht voor is.”
VERTROUWD IN ‘HUIS VAN HET DORP’
Verbaan vindt het ook fijn, dat het gedenken begint in de Oude Kerk. ,,Toch een beetje ‘het huis van het dorp’. Het voelt voor iedereen - gelovig, niet, of een beetje gelovig - vertrouwd. Hier wordt dan verzameld en is er al mooie muziek die wordt verzorgd door pianist Sjoerd Meijer en Marja Hulsbergen, die dwarsfluit speelt. Daarna gaan we met een licht naar het fraai verlichte kerkhof, ook daar is weer muziek. De lichtjes kunnen dan worden geplaatst op het graf van hun dierbaren. Bij ‘de Engel’ ligt een soort hart waar mensen, waarvan de dierbaren zijn gecremeerd of elders zijn begraven, hun licht kunnen bijzetten. In het Kerkheem is er dan nog gelegenheid om onder het genot van een kop koffie of thee na te kunnen praten.”

















