Eerste lammetjes bij de Edese Schaapskudden.
Eerste lammetjes bij de Edese Schaapskudden. Aart van den Brandhof

Eerste lammetjes bij de Edese Schaapskudden (update)

30 januari 2025 om 09:18 Dieren Nieuws uit Ede Tips van de redactie

EDE De eerste lammetjes zijn geboren bij de Edese Schaapskudden, in de kudde van herder Aart van den Brandhof. Dat laat de Edese Schaapskudden weten in een persbericht.

Het begon op woensdag 29 januari met de komst van een tweeling. ,,Twee schattige witte lammetjes bij een zwarte ooi/moeder. De lammertijd is nu dus begonnen. Bij de kudde van zijn broer, herder Henk van den Brandhof, op de Ginkelse heide begint het lammeren over een paar weken, rond half februari’’, aldus de organisatie. Donderdag volgde het bericht van de geboorte van een drieling. ,,Dat is vroeg in het jaar, voor een drieling. Het bewijs dat het goed gaat met de ooien." 

En vroeg in het jaar: een drieling. Bewijs dat het goed gaat met de ooien. pic.twitter.com/CUXqyofX6J

— Edese Schaapskudde (@Edese_Schapen) January 30, 2025

DRUKKE TIJD

De herders en hun helpers gaan volgens Edese Schaapskudden een hele drukke tijd tegemoet. De komende weken is het hard werken want er worden constant lammetjes geboren, dat gaat dag en nacht door. ,,In januari hebben ooien en herders zich rustig voorbereid op de komst van de lammetjes. De schapen waren dicht bij de kooi of lekker binnen terwijl de herders alle hekken hebben klaargezet waarmee de pasgeboren lammetjes en hun moeder worden afgeschermd van de rest van de kudde. Om de rust voor de drachtige schapen te bewaren is het voor het bezoek niet mogelijk in de ‘kraamkooi’ te komen. Bij de kooi op de Eder heide gaan de lammetjes al snel naar de oude schaapskooi en bij de kooi op de Ginkelse heide kunnen de lammetjes overdag al snel naar buiten en genieten van de eerste zonnestralen. U kunt dus rustig een bezoek brengen en de lammetjes op die manier bekijken.’’

LAMMETJESDAG

Op zaterdag 15 maart wordt een Lammetjesdag gehouden bij de kooi op de Eder Heide (herder Aart). Dit gebeurt in samenwerking met Natuurcentrum Veluwe. Zaterdag 22 maart is de Lammetjesdag bij de kooi op de Ginkelse heide, bij herder Henk. ,,Dan delen wij ook weer beschuit met muisjes uit aan de bezoekers. Wilt u de schaapskudde steunen? Dat kan door het ‘adopteren’ van een lammetje via onze webshop. Kijk hiervoor op edeseschaapskudden.nl. U vindt hier ook andere leuke producten waarmee u de kudde kunt steunen. Wilt u niet adopteren maar doneren? Dat kan ook. Rechtstreeks via de QR-code op de website of via een document dat u vindt onder het tabblad ‘Steun ons’. Voor bedrijven is het ook mogelijk een lam te ‘adopteren’. Hiervoor staat een speciaal document op de webshop onder het tabblad ‘Steun ons’. Adopterende bedrijven worden uitgenodigd voor de speciale adoptiemiddag, een mooie mogelijkheid om te netwerken.’’

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie