Foto ter illustratie
Foto ter illustratie Pixabay

Gelderland trekt toestemming in om probleemwolf Hoge Veluwe uit de populatie te nemen

1 juni 2026 om 14:15 Dieren

EDE Provincie Gelderland trekt de toestemming in die zij heeft gegeven om een probleemwolf op de Hoge Veluwe uit de populatie te nemen. Het dier viel in april vorig jaar een hardloopster aan. In dezelfde periode benaderde de wolf ook andere bezoekers in het park tot dichtbij.

In mei 2025 gaf de provincie een vergunning af om de probleemwolf uit de populatie te nemen. Deze toestemming werd in december 2025 verlengd door middel van een zogeheten maatwerkvoorschrift. Hiertegen werd door een aantal partijen een rechtszaak aangespannen en bezwaar gemaakt. De rechter schorste de toestemming in afwachting van de behandeling van de bezwaren.

AANSCHERPEN

De onafhankelijke commissie rechtsbescherming van de provincie heeft gekeken naar de bezwaren. De commissie oordeelde dat het maatwerkvoorschrift op een aantal onderdelen moet worden aangescherpt. De provincie moest uiterlijk 20 mei reageren op bezwaren die zijn ingediend.

NU GEEN AANPASSINGEN

De provincie gaat het maatwerkvoorschrift nu niet aanpassen. Naar verwachting wordt op korte termijn nieuwe landelijke regelgeving van kracht (AMvB). Dat betekent dat er opnieuw een vergunning moet worden afgegeven. Om dubbel werk te voorkomen wordt het maatwerkvoorschrift nu niet aangepast. De provincie bereidt zich wel voor om bij een eventueel nieuwe incident met probleemwolf GW4655m snel een nieuwe vergunning te kunnen afgeven.

AL MAANDEN LANG NIET GEZIEN

De wolf vertoonde met het aanvallen en tot dichtbij benaderen van bezoekers afwijkend gedrag en is daarmee een gevaar voor bezoekers van het park. Het dier is al een aantal maanden niet meer waargenomen in het park of op het terrein van vliegbasis Deelen, waarvoor de toestemming geldt. Volgens deskundigen is het waarschijnlijk dat het dier de roedel op de Hoge Veluwe heeft verlaten, op zoek naar een nieuwe plek om zich te vestigen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie
advertentie